KARAPÜRÇEK YOLUNUN 7 KM'Sİ GENİŞLETİLİYOR: O YOL BAŞLADI

Yapımı yılan hikayesine dönen Karapürçek yolunda Pekşenler-Çaybaşı sapağı arasındaki 7 kilometrelik bölümün genişletilmesi çalışmaları başladı. 20 metre genişliğindeki yol 1 yıl içinde tamamlanacak

KARAPÜRÇEK YOLUNUN 7 KM'Sİ  GENİŞLETİLİYOR: O YOL BAŞLADI

20 METRE GENİŞLİĞİNDE
Daha önce defalarca söz verilmesine rağmen ancak bu yıl Büyükşehir Belediyesi’nin istimlak çalışmalarını tamamlamasının ardından ihalesi yapılan Karapürçek yolunda inşaat çalışmaları başladı. 15 kilometrelik Karapürçek yolunun Pekşenler-Çaybaşı sapağı arasında kalan 7 kilometrelik bölümünün ihalesini alan firma şantiyesini kurdu. 20 metreye genişleyecek yol inşaatında iş makineleri kazı çalışmaları yapıyor.
BİR YİL İÇİNDE BİTECEK
Yüklenici firmanın bir yıl içinde bu yılı tamamlamasının ardından yolun kalan bölümünün tamamlanması hedefleniyor. D-100 Karayolunu Karapürçek ilçesine bağlayan yolda yoğun trafik nedeniyle sık kazalar meydana geliyordu. Karapürçek halkı kadar, üzerinde bulunan çok sayıda köy ve mahallenin kullandığı bir yolun tamamlanmasıyla bölgede ikamet eden insanların Adapazarı’na geliş-gidişleri büyük kolaylık sağlayacak.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER