KARASU'DA 50 KİŞİYE İŞ İMKANI

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Söğütlü 3. OSB’de bulunan bir ambalaj fabrikası vasıflı-vasıfız 50 erkek personel alınacağını belirterek, başvurular Karasu Belediyesi İŞKUR Hizmet noktasına yapılabileceğini söyledi

KARASU'DA 50 KİŞİYE İŞ İMKANI

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam çağrısına destek vermek amacıyla İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ile bir araya geldi. Ziyarette konuşan Kaya, “Belediye Başkanımız Mehmet İspiroğlu’nun istihdam konusuna önem verdiğini biliyoruz. Söğütlü 3. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan, il genelinde ve çevre illerde istihdamı arttırmayı hedefleyen bir ambalaj fabrikası işçi alımı için bizlere başvuruda bulundu. Bizlerde Söğütlü’ye yakın olan ilçemiz Karasu’dan bu iş gücünü sağlayacağımızı düşündük. 40 yaşını aşmamış, vasıflı, vasıfsız 50 erkek personelin alımını sağlayacağız. Çalışmak isteyen vatandaşlarımız Karasu Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktasına başvurularını yapabilirler. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Karasu Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
İŞKUR HİZMET NOKTASI
Karasu’da, sürekli işverenlerle iletişim halinde olarak işsizlere istihdam imkânı sağlamak için çaba gösterdiklerini belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Devletimizin başlattığı bu seferberliğe biz de destek veriyoruz ve desteklerimizi imkânlarımız doğrultusunda da devam ettireceğiz. Geçtiğimiz Mart ayında ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ projesi kapsamında imzalanan protokole göre ilçemizde ikamet eden 50 kişi 6 ay boyunca Karasu Belediyesi’nde ihtiyaç duyulan alanlarda istihdam hizmetimizi gerçekleştirmiştik. Şimdi ise çalışmak isteyen vatandaşlarımıza yönelik farklı bir projemizi hayata geçiriyoruz. Söğütlü 3. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikanın işçi alımlarını Karasu Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktamız üzerinden gerçekleştiriyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine, imkânlarımız ölçüsünde istihdam seferberliğinde bizde varız diyoruz” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort