KARASU'DA BİR İLK DAHA: MEYVE ORMANI KURULUYOR

Karasu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje ile kentin tam merkezinde, 1000 m2 meyve ormanı kuruluyor.

KARASU'DA BİR İLK DAHA: MEYVE ORMANI KURULUYOR

Meyve Ormanı projesi ile ilgili bilgi veren Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu;  “Karasu Yalı Mahallesinde  Bin meterakarelik  bir meyve ormanı kuruyoruz. Amacımız; Çocuklar ağaçları tanısın, meyveyi dalından yemeyi öğrensin, doğayı sevsin. Hedefimiz elmadan kiraza, duttan incire 8 tür yetişkin meyve ağacını gerekli çevre düzenlemeleriyle birlikte halkımızın hizmetine sunmaktır. Ağaçları toprakla ilk olarak öğrencilerimizin buluşturmasını hedefliyoruz. Karasu Belediyesi tarafından kurulacak Meyve Ormanı İlçede öğrenim gören öğrencilerin ellerinde büyüyecek ve ilçemizin önemli bir markası olacaktır” ifadelerine yer verdi.
ZEMİN ÇALIŞMALARI TAMAM
Zemin hazırlıklarının başladığının bilgisini veren Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Biz, Sakarya’nın doğasını her başlığıyla içerisinde barındıran güzel bir ilçeyiz. Denizin mavisi ve ormanımızın yeşiliyle her topluma hitap ediyoruz. Meyve Ormanı projesi ilçemizin ziyaret edilen önemli alanlarından bir tanesi olacağı düşüncesindeyim. Zemin hazırlık çalışmalarımızı başlattık. Bu alanı en kısa zamanda tamamlayıp halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE