'KARASU'YA YATIRIM GELECEK'

Kuzeye çıkarma yapan MÜSİAD Şube Başkanı Coşkun, demiryolunun faaliyete geçmesi halinde Karasu’ya ciddi yatırımlar geleceğini belirtti. Coşkun, üyelerinin limandan ihracat yapması için de bilgilendireceklerini söyledi

'KARASU'YA YATIRIM GELECEK'

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun ve yönetim kurulu Karasu, Kocaali ve Kaynarca’da bir takım ziyaretlerde bulundular. Başkanları ziyaret eden MÜSİAD Heyeti onlara görevlerinde başarılar diledi. MÜSİAD Heyeti daha sonra Karasu Limanı İşletme Müdürü Gökçen Erdem’den limanla ilgili bilgi aldı. Erdem, “Marmara Bölgesi’nin Karadeniz’e açılan kapısı konumundaki Karasu Limanı, toplam 250 dönüm alan içerisinde bin 108 metre yanaşma yeri ve 11 metre su derinliği ile kaliteli ve müşteri odaklı hizmetler sunmaktadır. Konumu gereği, İstanbul Boğazı’ndaki gemi trafiğinin azalmasını sağlayan Karasu Limanı, aynı zamanda taşıma maliyetleri ve taşıma sürelerinin azalmasına da önemli katkılar sağlamaktadır” dedi.
BMC İNŞAATINI GEZDİLER
Başkan Coşkun da, demiryolunun faaliyete geçmesi halinde Karasu’ya ciddi yatırımlar geleceğini belirterek, ihracatın Karasu Limanından gerçekleştirilmesi ile alakalı üyelere bilgilendirmeler yapılacağını söyledi. Son olarak Karasu’da inşaatı devam eden BMC firmasını ziyaret eden MÜSİAD heyeti Proje Müdürü Özer Tatar’dan bilgi aldı. BMC’nin Karasu’da başlattığı bu girişimin ilimizin kalkınması adına için çok büyük bir fayda sağlayacağını dile getiren Coşkun, “Türkiye’nin savunma alanında can damarı olma yolunda ilerleyen BMC, bölgenin yapısı, Karasu Limanının, Karayolu ve Demiryolu bağlantı yollarıyla sevkiyat konusunda zorluk yaşanmayacağı için İlçemiz için kurulmasında doğru bir karar oldu. Eminim bu fabrika ile birlikte birçok yatırım ilçede yerini alacaktır. Bir yere yatırım varsa faydalı olsun isteriz. Karasu’ya, Sakarya’ya Türkiye’ye faydası olsun isteriz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER