KAYMAKAM ÖMER KALAYLI: ÜSTÜN BAŞARI BEKLİYORUM

Akyazı’da 17 bin öğrenci önceki gün ders başı yaptı. Törende konuşan ilçe Kaymakamı Ömer Kalaylı, tüm okullardan üstün başarı beklediğini ifade etti.

KAYMAKAM ÖMER KALAYLI: ÜSTÜN BAŞARI BEKLİYORUM

2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı başladı. Akyazı’da 91 okulda bin 749 öğretmen görev yaparken, 17 bin öğrencide eğitimlerini sürdürecek. Yeni Eğitim ve Öğretim yılının başlaması nedeniyle her yıl düzenlenen sene başı açılış töreni bu kez Kuzuluk İlkokulu’nda yapıldı.
Kuzuluk İlkokulu bahçesinde düzenlenen sene başı açılış törenine Kaymakam Ömer Kalaylı, Belediye Başkanı Hasan Akcan, Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Hekimoğlu, Emniyet Müdürü İbrahim Bedir, İlçe Müftüsü İzzet Şener, Emekli öğretmen Nevruz Banoğlu, Kuzuluk Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Murat Çakmakçı, Milli Eğitim yetkilileri ve bazı okulların müdürleri ile öğrenci velileri katıldı. Sunuculuğu öğretmen Murat Gümüş tarafından yapılan program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.
KONUŞMALAR
Yeni eğitim dönemi münasebetiyle düzenlenen törende ilk konuşmayı ev sahibi konumunda olan Kuzuluk İlkokul Müdürü Mehmet Salih Şahin yaptı. Şahin yeni eğitim ve öğretim yılında herkese başarı diledi ve okul olarak yeni döneme hazır olduklarını söyledi.
Kaymakam Ömer Kalaylıda konuşmasında yeni dönemin öğretmenlere, öğrencilere, velilerine ve tüm eğitim camiasına hayırlı olması temennisiyle başladığı konuşmasında şunları söyledi “ Kaymakamlık ve İlçe olarak yeni eğitim dönemine hazırız. Öğretmenlerimiz, öğrenci Velilerimiz ve okullarımızın yöneticileri ile birlikte el ele vererek bu yıl başarı çıtasını yukarılara taşımak zorunda olduğumuzu biliyoruz.. İlçe Kaymakamı olarak ben bu yeni dönemde tüm okullarımızdan üstün başarı bekliyorum”HAYIRSEVER EĞİTİMCİ
Kuzuluk İlkokulunda düzenlenen sene başı açılış töreninin bir de misafir emekli eğitimcisi Nevruz Banoğlu’da vardı. Alkışlar arasında kürsüye çıkan Banoğlu şunları söyledi “ Ben bir eğitimciyim. Yıllarımı bu mesleğime verdim ve meslek hayatımda çok sayıda öğrenci yetiştirdim. Kutsal bir mesleğin mensubu olmaktan da büyük mutluluk duyuyorum. İstanbul’da yaşıyor olmama rağmen doğup büyüdüğüm İlime ve İlçeme elimdeki imkanlarımla maddi destekte bulunuyorum. Bu desteğim ömrümün sonuna kadar ve imkanlarım var olduğu müddetçe sürecektir” ifadelerini kullandı.
RENKLİ PROGRAM
Törende Kuzuluk İlkokulu öğrencileri günün anlamına uygun şiirlerini okudular ve halk oyunları ekipleri de yöresel oyunları başarıyla sahnelediler ve töreni izleyenlerden büyük alkış aldılar. Kuzuluk İlkokulu 4.sınıf öğrencileri adına iki öğrenci okullarına bu yıl başlayan 1.sınıf öğrencileri adına iki öğrenciye buket çiçek vererek hoş geldiniz dedi. Kenan CERTEL/AKYAZI

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER