KEMAL ŞAHİN: EĞİTİMDE BAŞARI EKİP ÇALIŞMASIDIR

Kaynarca'da 11 ortaokulun 8'inci sınıflarında eğitim gören 400 öğrenciye, 3 lisede son sınıflarda eğitim gören 160 öğrenciye temel derslerin yaprak testleri dağıtıldı. İlçe kaymakamı Kemal Şahin, eğitimde başarının ekip çalışmasına bağlı olduğunu vurgul

KEMAL ŞAHİN: EĞİTİMDE BAŞARI EKİP ÇALIŞMASIDIR

YAPRAK TEST
Kaynarca'da Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan kısa adı EKİP olan ‘Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi’ kapsamında ilköğretim okulu 8'inci sınıfları ile liselerin 12'inci sınıflarına yaprak test kitapları dağıtıldı. Mimar Sinan Orta Okulu'nda öğrencilere yaprak testlerini bizzat veren Kaymakam Kemal Şahin, “Orta okullarda TEOG'a, liselerde LGS'ye hazırlanan öğrencilerimize Kaymakamlık olarak yaprak test dağıtıyoruz. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yılda 2 deneme sınavına karşılık biz de Kaymakamlık olarak 2 deneme sınavı yapıyoruz” dedi.
EKİP RUHU
Sınav başarısında ailenin önemini vurgulayan Kaymakam Şahin, "Eğitimde başarıyı artıracak öncelik velilerdedir. Veli sağlam durursa diğer paydaşları harekete geçirir. Böylece Kaymakamlık olarak hayata geçirme çabasında olduğumuz EKİP(Eğitimde kaliteyi ilerletme projesi) başarılı olmuş olur. Eğitimde başarının ekip işi olduğuna inanıyoruz. Okul yönetimi, öğretmen, öğrenci ve en önemlisi de aile bir ekip olmalıdır. Anne, baba, abi, abla, büyükbaba, büyükanne yerine göre ekibin içinde olmalıdır. EKİP'i başarısı birlikte hareket etmekle mümkün olabilir. Başarılı okullar ailelerini de eğitiyor, işin içine katabilen okullar oluyor. Veli EKİP'e dahil değilse başarı gelmiyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE