KIRKPINAR'DA MUHTEŞEM SERGİ

Sapanca Belediyesi Kırkpınar Kültür Merkezinin 2018-2019 yıl sonu sergisinde kursiyerler hünerlerini sergiledi.

KIRKPINAR'DA MUHTEŞEM SERGİ

Tören açılışında konuşan Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, 2018-2019 eğitim öğretim yılında Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde 13 farklı branşta kurs açıldığını ve bu kurslardan 378 kursiyerin yararlandığını söyledi.

Açılan kurslarda kursiyerlerin eğitimin yanında sosyalleşme imkanı bulduğunu ifade eden Özen, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz yerel yönetimler olarak mekan, imkan gibi destekleri kursiyerlerimize imkanlar ölçüsünde vermeye çalışıyoruz. Yeter ki eğitime destek olsun. Yeter ki hanımefendiler, gençlerimiz, öğrencilerimiz, toplumumuzun herkesimi öğrenme gayreti içerisinde olsun. Sapancamızın eğitim, kültür, sanat ve turizm kenti alanında daha iyi noktalara gelmesi için yeni projelerimizi 5 yıllık hizmet süremizde bir bir hayata geçireceğiz. Bu vesileyle 7'den 70'e her yaşa hitap eden kurslarımıza katılım sağlayan eğitimcilerimizin, kursiyerlerimizin ellerine emeklerine sağlık, sergimizin herkes için hayırlı olmasını diliyorum."

Konuşmalar sonrası, gitar kursu ve çocuk korosu, çocuk halk oyunları ekibi, bağlama kursu ve halk oyunları kursu öğrencileri kısa gösteriler gerçekleştirdi.

Program, sergi açılışının ardından protokol üyelerinin stantları gezmesiyle sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER