MELEK KALPLİ DOKTOR TOPRAĞA VERİLDİ

Geçen yıl, Yılın Doktoru seçilen ve Pamukova Halkı tarafından ‘Melek Kalpli Doktor’ olarak bilinen Dr. Ayşe Akal Ertop, düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi

MELEK KALPLİ DOKTOR TOPRAĞA VERİLDİ

Pamukova Gökgöz Mahallesinden Ahmet Ertop’un kızı , Pamukova Esnaflarından Mehmet Giden’in baldızı Sakarya yılın hekimi seçilen  ve bir süredir kanser tedavisi gören Dr. Ayşe Akal Ertop 41 yaşında hayata gözlerini yumdu. Herkesin 'Melek Kalpli doktor' olarak tanıdığı Dr. Akal, için dün Pamukova'da çarşı camiinde cenaze tören düzenlendi. 
CENAZE TÖRENİ
Ertop’un cenazesine Pamukova Kaymakamı Recai Karal,  Belediye Başkanı Cevat Keser,  AKP İlçe Başkanı Fatih Akın, Sağlık personeli,  siyasi ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda Pamukovalı katıldı. Dr. Akal Ertop, gözyaşları içinde Pamukova Elperek Mahallesi Kabristanlığında toprağa verildi.


YASA BOĞDU
Mesleğine aşık olan Dr. Ayşe Akal Ertop, geçen yıl 14 Mart Tıp Bayramı'nda 'Yılın Hekimi' seçilmişti. Mesleğinde gösterdiği üstün performans ve özverili çalışmalar nedeniyle yılın hekimi seçilen Dr. Akal'a plaketini ise Vali Hüseyin Avni Coş takdim etmişti. Genç yaşta aramızdan ayrılan yılın hekiminin ölümü, sağlık camiasını yasa boğdu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE