METREKAREYE 115 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ. DERE TAŞTI, ARAÇLAR SUDA SÜRÜKLENDİ: KAYNARCA AFETİ YAŞADI

Kaynarca’da dün sabah saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle büyük bir felaket yaşandı. Seyran Deresi taştı. Bazı araçlar suda sürüklenirken, bazı ev ve işyerini de su bastı. İlçede metrekareye 115 kilogram yağış düştüğü öğrenildi

METREKAREYE 115 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ. DERE TAŞTI, ARAÇLAR SUDA SÜRÜKLENDİ: KAYNARCA AFETİ YAŞADI

HAYATI FELÇ ETTİ
Kaynarca’da etkili olan sağanak yağış hayatı felç etti. Seyran Deresi'nin taşması sonucu bazı araçlar suda sürüklendi, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Ekipler, iş makineleri eşliğinde ev ve iş yerlerinde su tahliye çalışmasına dün gün boyu devam etti. Sağanak, dün öğle saatlerinde ilçede etkisini yitirdi.
115 KİLOGRAM YAĞIŞ
Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, bölgede metrekareye 115 kilogram yağış düştüğünü ve bazı araçların suda sürüklendiğini söyledi. "Çok şükür can kaybımız yok, maddi hasarımız çok." diyen Özel, sanayi sitesinde yaklaşık yarım metre çamur olduğunu ve makinelerin kullanılamaz hale geldiğini belirttiğini kaydetti.

SEL BÖLGESİNE GİTTİLER
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz, İl Başkanı Fevzi Kılıç beraberlerinde SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Ali Oktar ile ilçede incelemelerde bulundu. Başkan Toçoğlu, 45 araç 150 personelle sahada olduklarını söyledi.
SELİN İZLERİNİ SİLECEĞİZ
Başkan Toçoğlu, “Her şeyi anlık olarak takip ediyoruz. Kısa süre içerisinde ciddi bir yağış aldık. Can kaybının olmaması en büyük tesellimiz. Ciddi bir maddi hasar var. Kısa süre içerisinde hayatı normale döndüreceğiz. Selin izlerini en kısa süre içerisinde sileceğiz. Devletimizde gerekli maddi desteği sağlayacaktır” dedi.


 

Kaynarca’da dün sabah saatlerinde başlayan sağanak nedeniyle ilçe adeta afeti yaşadı. Seyran Deresi taştı. Bazı araçlar suda sürüklenirken, bazı ev ve işyerini de su bastı. İlçede metrekareye 115 kilogram yağış düştüğü öğrenildi.

Kaynarca’da etkili olan sağanak nedeniyle Seyran Deresi taştı. İlçede sabah saatlerinde başlayan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi.  Sağanak nedeniyle Seyran Deresi'nin taşması sonucu bazı araçlar suda sürüklendi, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Ekipler, iş makineleri eşliğinde ev ve iş yerlerinde su tahliye çalışmasına dün gün boyu devam etti. Sağanak, dün öğle saatlerinde ilçede etkisini yitirdi.
115 KİLOGRAM YAĞIŞ
Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, bölgede metrekareye 115 kilogram yağış düştüğünü ve bazı araçların suda sürüklendiğini söyledi. "Çok şükür can kaybımız yok, maddi hasarımız çok." diyen Özel, sanayi sitesinde yaklaşık yarım metre çamur olduğunu ve buradaki iş yeri sahiplerinin makinelerin kullanılamaz hale geldiğini belirttiğini kaydetti. Özel, bazı evleri su bastığını aktararak, mahsur kalanın olmadığını bildirdi. Belediye Başkanı Özel, AFAD, Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ ekiplerinin bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirerek, "Seyran Deresi halen yüksek ama biraz çekildi." dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE