MHPLİ MECLİS ÜYESİ CAMİLERİN KÖTÜ KOKTUĞUNU İDDİA ETTİ: MECLİSTE CAMİ
TARTIŞMASI

Adapazarı Meclisi’nde MHPli Hacıbektaşoğlu, camilerin koktuğunu iddia ederek, ezanın merkezi sistemden okunmasını eleştirdi. Hacıbektaşoğlu’na AKP’li üyeler tepki gösterdi

MHPLİ MECLİS ÜYESİ CAMİLERİN KÖTÜ KOKTUĞUNU İDDİA ETTİ: MECLİSTE CAMİ
TARTIŞMASI

MERKEZİ EZAN SİSTEMİ
Adapazarı Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı dün Erol Aydın’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Oturumda 15 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. MHPli Meclis üyesi Hayrettin Hacıbektaşoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada merkezi ezan sistemini eleştirerek, “Ben yatsıyı bitiriyorum onlar hala ezan okuyor. Bana tenekeden ses dinletme ya. Camilerde çıkın bakın şerefelere, örümcek bağladı” dedi.
MİKROFONLA NAMAZ
Camide 3 kişi cemaat olmasına rağmen hocaların mikrofonla namaz kıldırmasını da eleştiren Hacıbektaşoğlu, “Bırakın bu mikrofonu. Zaten 7 liraya namaz kıldırıyorsunuz. Camiye gidiyorum ama camiler çorap kokuyor. Bunları kamuoyu oluşsun diye söylüyorum” dedi. Hacıbektaşoğlu’na AKP’li meclis üyeleri sert tepki göstererek, “Bu tarz kutsal şeylerle alay edilmemesi gerekir. Bu konularla alay edilmez” diye konuştu.
MHP’Yİ BAĞLAMAZ
AKP’li Selçuk Başyazıcı ve Orhan Gümüş de Hacıbektaşoğlu’nu ağır eleştirdi. MHP Grup Sözcüsü Erkal Etçioğlu ise AKPlilerin açıklamaları partilerine bağlamamalarını isteyerek, “Bu sözleri MHP’ye yakıştırma gayretini kınıyorum. Benim tanıdığım bir sürü namussuz ve şerefsiz diyanet işleri görevlisi var. Onlarda dokunulmaz ve kutsi değildir. Ezan bizim için de kutsaldır. MHP’ye bu sözler mal edilmemelidir” dedi.

Adapazarı Belediyesi Ekim ayı olağan meclis oturumu dün Erol Aydın’ın başkanlığında gerçekleştirildi. 15 gündem maddesinin karara bağlandığı toplantının gündem dışı bölümünde söz alan MHP’li Meclis üyesi Erhan Acar, Çark Caddesi’nin trafiğe kapalı alanında çöplerin toplanmadığı ve kokudan geçilmediğini iddia etti. Bölgede bulunan gıda işletmelerinin yağlarını rögarlardan attığını belirten Acar, “Çark Caddesi’ne bu görüntüler yakışmıyor” dedi. Adapazarı’nın muhtelif yerlerindeki araç parkları nedeniyle vatandaşın kaldırımlarda yürüyemediğini ifade eden Acar, MOBESE kameralarının açılarının kaldırımları alacak şekilde genişletilmesini de istedi.
ÇORAP KOKUYOR
MHPli Hayrettin Hacıbektaşoğlu ise yaptığı konuşmada ilçede yolların bozuk olduğunu belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanı geldiğinde güzergahlara asfalt döküyorsunuz” dedi. Camilerde merkezi ezan sistemini eleştiren, “Bir ezan okuyorlar. Ben yatsıyı bitiriyorum hala okuyorlar. Bana tenekeden ses dinletme ya. Camilerde çıkın şerefelere örümcek bağladı. Camide 3 kişi var hoca mikrofon takıyor. Bırakın bu mikrofonu. Zaten 7 liraya namaz kıldırıyorsunuz. Camiye gidiyorum ama camiler çorap kokuyor. Orhan Cami şehrin anıt camisi ama pis kokuyor. Bunları kamuoyu oluşsun diye söylüyorum” dedi. Hacıbektaşoğlu’na AKP’li meclis üyelerinden sert tepki gösterdi.
SEN DE GEL TEMİZLE
AKP’li Selçuk Başyazıcı, “Allah’ın evi çorap kokuyor diyorsunuz. E be Müslüman sende gel temizle. Biz de gelelim beraber temizleyelim. 37 kişiyiz hep beraber temizleriz. Yeter ki derdin üzüm yemek olsun. Bunlar espri konusu yapılacak malzemeler değil” dedi. AKP’li Orhan Gümüş de, “33 yıl görev yaptığım bir kurumla ilgili MHPli meclis üyesinin konuşmalarını hayretle izledim. Buradaki ezanlara teneke diyerek, imamlara 7 liralık imam diyen MHPli üyenin sözlerini talihsizlik olarak görüyor ve özür dilemesini bekliyorum” dedi.
MHPli Erkal Etçioğlu ise çok ağır eleştiride bulunarak, “Bu sözleri MHP’ye yakıştırma gayretini kınıyorum. Benim tanıdığım bir sürü namussuz ve şerefsiz Diyanet İşleri görevlisi var. Ad ve isim de  verelim. Onlarda dokunulmaz ve kutsi değildir. Hepimiz insanız. Sesle yayın yapan diskoları belediye kontrol ediyor. Ezandan zararsız olanda vardır. Bunu dikkate almayacak mıyız? Ezan bizim için de kutsaldır. MHP’ye bu sözler mal edilmemelidir. Daha ağırlarını da söyleyebilirim” dedi. Adapazarı Belediye Başkanvekili Orhan Aydın da MHP’den özür dileyerek, “Orhan Bey MHP’nin tamamını katmıştır. Ben Orhan Bey adına özür diliyorum” dedi. 
MAHMUT ARSLAN’A VEFA
Meclis oturumunda kalp krizinden vefat eden meclis üyesi Mahmut Arslan’ın isminin bir sokağa verilmesiyle ilgili madde komisyona gönderildi. Karaman Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık’ın Vali Cahit Kıraç Caddesi’nin adının Gazi Çalık olarak değiştirilmesi yönündeki müracaatı da Belediye Meclisi tarafından ret edildi. Adapazarı Belediyesine ait ve çeşitli ilçelerde bulunan yaklaşık 22 dönüm taşınmazın satışı için Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve Encümene yetki verilirken, MHP Grubu karara çekimser oy kullandı.
Adil Demirel

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER