Muhtar isyan etti

Sapanca Göl Mahallesi Muhtarı Nazmi Cebeci, yeni eğitim ve öğretim yılına sıkıntılı başladıklarını ifade ederek, mahallede öğrencilerin okulları kayıt yaptıramadığını söyledi.

Muhtar isyan etti

Sapanca Göl Mahallesi Nazmi Cebeci, mahallelerinde öğrencileri okul kayıt yaptırırken, velilerin sıkıntı yaşadığını ifade etti. Yeni eğitim sistemi ve adrese dayalı nüfus kayıt sistemiyle öğrencilerin Sapanca Dereli Mahallesinde yeni yapılan Nazmiye Ömer Sözen ilk ve orta okuluna kayıt yaptırabildiklerini söyleyerek, “Burada Arifiye’den, Sapaca’dan hatta Adapazarı’ndan öğrenciler geliyor, bu nedenle bizim mahallenin çocukları kayıt yaptıramıyor” dedi.
KAYIT SORUNU
Mahallede oturmayan bazı vatandaşların da kendileri o mahalleden gösterip, yeni yapılan okula kayıt yaptırdığını iddia eden Muhtar Cebeci, “Bazı vatandaşlar, sahte şahit ve adres gösterip kayıt yaptırıyor. Bu kayıt yaptıranların arasında devlet memurları da var” diye iddiada bulundu. Muhtar olarak tespitini yaptığı bazı isimleri Nüfus Müdürlüğüne de şikayet etmek için başvurduğunu belirten Cebeci, burada da bazı güvenlik görevlileriyle de tartıştığını söyledi.
YASANIN YANINDA
Konuyu aktarmak için ilçe kaymakamlığına giderken bazı güvenlik görevlilerinin silahı var diyerek kendini engellemeye çalıştığını da iddia eden Muhtar Cebeci, “Yanımda şahitlerimde var. İnsanların içinde beni rencide ettiler. Ben muhtar olarak her zaman yasanın yanında oldum. Hatta emniyetle ortak çalıştığımız zamanlar oluyor. Ancak bu tür bir davranış beni üzdü. Yeni Emniyet Müdürümüzün bu konuda hassas olmasını istiyorum” şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER