NADİR GÖRÜLEN ENGEREK YILANI YAKALANDI

Geyve Fındıksuyu Mahallesinde evinin etrafını temizleyen İlyas Akyıldız nadir görülen Benekli Engerek yılanı yakaladı.

NADİR GÖRÜLEN ENGEREK YILANI YAKALANDI

Geyve Boğazı
Samanlı dağlarının İznik ile Kocaeli arasında kalan Geyve bölümü, barındırdığı biyo çeşitlilikle doğa bilimcilerini şaşırtıyor. Binlerce çeşit hayvan çeşidinin yaşadığı Geyve boğazında son zamanlarda neredeyse hiç görülmeyen Benekli Engerek yılanı  yakalanarak görüntülendi.
Adapazarı’nda ikamet eden ve hafta sonu tatilini Geyve Fındıksuyu mahallesindeki evinde geçiren İlyas Akyıldız, evinin etrafında temizlik yaparken engerek yılanının nadir görülen türlerinden olan Benekli Engerek yılanını yakaladı.
Doğaya Saldı
Nadir Görülen ve dış desen görüntüsü ile gözleri alan Benekli Engereği yakalayan İlyas Akyıldız,  Fındıksuyu mahallesinden olup, Adapazarında işyerimiz mevcut. Hafta sonu tatilimizi Fındıksuyu’nda geçiriyoruz.Hafta sonu evimizin etrafını temizlerken bu yılanı fark ederek birkaç çevik hareket ile yakaladım..Korkmadım.Çünkü Askerliğimi Tunceli de Özel harekat İç Güvenlik Timinde yapmıştım.Neredeyse her gün arazide bunlarla karşılaşıyorduk.Nadir görüldüğünü bildiğim bu Benekli Engereği yakalayıp birkaç kare fotoğraf çektirdikten sonra yeniden doğal ortamına saldım” dedi

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER