RÜSTEM KELEŞ: HASARI TOPLAMAYA ÇALIŞACAĞIZ

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Kaynarca’da şiddetli yağışın ardından bölgede hemen yaraları sarmaya başladıklarını belirterek, “Hızlı bir şekilde oluşan hasarı toparlayacağız” dedi

RÜSTEM KELEŞ: HASARI TOPLAMAYA ÇALIŞACAĞIZ

Kaynarca’da dün etkisini gösteren şiddetli yağışların ardından SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş ve Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, olay yerine giderek çalışmaları başlattı. SASKİ ve Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili tüm ekiplerinin sahada olduğu ifade edilirken, yaraları sarmak için tüm ekipler seferber oldu. Bölgede bulunan Dr. Rüstem Keleş, “1 saattae 115 kilogram yağış düştü. Bu bir felaket demektir. Bu rakam ciddi bir rakam. Kaynarca’da ciddi bir hasar var. Araçlarda, köprülerde, yollarda hasarlar var. Hem ilçe belediyemiz hem Saski Genel Müdürlüğümüz hem Büyükşehir Belediyemiz tüm ekipmanlarıyla bölgeye intikal etti. Hızlı bir şekilde hasarı toparlıyoruz. Hasar tespit çalışmalarımıza başladık. Gelen telefon ve ihbarları değerlendiriyoruz. Bize 2 tane kümesin yıkıldığı bilgisi ulaştı. İşyerlerindeki hasarları da tespit ediyoruz. Arama kurtarma çalışmaları da yapılıyor. Mağdur olan vatandaşlarımız bizlere müracaat edebilirler” dedi.
TÜM EKİPLERLE BİRLİKTE
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, “Tüm ekiplerimizle bölgedeyiz. Ne gerekiyorsa yapacağız. İnşallah en kısa süre içerisinde yaraları saracağız” dedi. Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, “İlçemiz şiddetli bir yağışın etkisi altında kaldı. Büyükşehir Belediyemiz ve SASKİ Genel Müdürlüğümüz işbirliğiyle yaraları hızlıca saracağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE