SANATÇI HALUK LEVENT FEN LABORATUVARINI AÇTI

PLAT Derneği, “Denemeden Olmaz” projesi kapsamında 12’inci fen laboratuvarını Arifiye Açmalar Ortaokulu’nda kurdu. Fen laboratuvarının açılışını toplumsal konulardaki hassasiyeti ile tanınan ünlü sanatçı Haluk Levent yaptı

SANATÇI HALUK LEVENT FEN LABORATUVARINI AÇTI

Van’da öğretmenlik yaptığı yıllarda sürekli elektrikleri kesilen okulu için tasarladığı rüzgâr tribünü ile yılın öğretmeni seçilen Mahmut Çakır, yeni görev yeri Açmalar Ortaokulu’nun da şansı oldu. Konuk olarak katıldığı bir radyo programında öğretmenlik yaptığı okulun fen laboratuvarı eksiği olduğunu ve bunu gidermek için çözüm yolları aradığını söyleyen Mahmut Çakır’ın sesini PLAT Derneği (Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği) duydu. Yeni fen laboratuvarının açılış törenine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Açmalar Ortaokul Müdürü Nimet Aydın, PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
DEĞERLİ ÖĞRETMENLER
Açılış töreninde konuşan PLAT Başkanı M. İmer Özer, “Yaptığı her işte fark yaratan, her türlüğü zorluğa rağmen vazgeçmeden hedeflerine ulaşmak için çalışan değerli öğretmenimiz Mahmut Çakır’ın öğrencileri için hayal ettiği fen laboratuvarını gerçeğe dönüştürdük. Bu fırsatı bizlere veren değerli öğretmenimize ve Okul Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Bizimle bu heyecanı paylaşan ve laboratuvarımızın açılışını gerçekleştiren değerli sanatçımız Haluk Levent’e de desteğinden ötürü minnettarız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE