SAPANCA GÖLÜNDE KAÇAK AV DENETİMİ

Sapanca Gölü’nde yapılan denetimde 6 kilometrelik ağ, 2 parekete ve 5 pinter (balık sepeti) ele geçirildi. Yapılan denetimlerde 3 kişi hakkında yasal işlem uygulandı

SAPANCA GÖLÜNDE KAÇAK AV DENETİMİ

Sakarya ve Kocaeli’nin içme suyu ihtiyacının büyük bölümünü karşılayan Sapanca Gölü’nü tarayan Sakarya Rastgele Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (SAMADER), İl Jandarma Komutanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, kaçak avcılıkta kullanılan çok sayıda malzeme buldu. Denetimde 6 kilometre uzunluğunda ağ, 5 pinter ile 2 pareketeye el koyan ekipler, 3 kişi hakkında yasal işlem uyguladı.
KAÇAK AV
SAMADER Başkanı Semih Kolçak, , kaçak avcıların büyük-küçük ayrımı yapmadan avlandıklarını belirterek, sürdürülebilir avcılığın devamı için denetimleri sıklaştıracaklarını söyledi. İç sularda ağ atmanın yasak olduğunu belirten Kolçak, "Sapanca Gölü’ndeki balıklar, bilinçsiz avlanma nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Yakaladığımız ağların delikleri çok küçük yavru balıklarda avlanıyor. Çocuklarımıza emanet edeceğimiz bu güzelliklere sahip çıkmalıyız. Aksi takdirde çocuklarımız bu güzelliklerden mahrum kalacaktır. Avcılık, spordur. Bunu unutmamak gerekir" ifadesini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE