SAPANCA'DA TOPLU AÇILIŞ: 40 MİLYONLUK YATIRIM

40 Milyon TL’lik yatırımların toplu açılış ve temel atma töreninde konuşan Başkan Toçoğlu, “Altyapı, ulaşım, spor, sosyal başlıklardaki 40 Milyon TL’lik projelerimizin Sapanca’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi

SAPANCA'DA TOPLU AÇILIŞ: 40 MİLYONLUK YATIRIM

Büyükşehir Belediyesi tarafından Sapanca’da 40 Milyon TL’lik yatırımların toplu açılış ve temel atma töreni dün gerçekleştirildi. törene Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sapanca Kaymakamı Ali Ada, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Zafer Poyraz, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, ilçe belediye başkanı, ilçe başkanları, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, muhtarlar ve çok sayıda Sapancalı katıldı.
ÖNEMLİ PROJELER
Programın açılış konuşmasını yapan SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Sapanca’da bitirilmiş ve başlama aşamasında olan önemli projelerimiz var. Sapanca ilçemize ciddi içme suyu yatırımları yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Sapanca’ya çelik isale hatlarıyla ulaştırmayı planladığımız Akçay ve Ballıkaya Barajları ile Sapanca’nın içme suyu geleceğini garanti altına alacağız. Sapanca bölgesinde kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çalışmalarımız devam ediyor.  Memnuniye’de içmesuyu arıtma tesisi inşa ediyoruz. Sapanca’mız Türkiye’nin en iyi korunan göllerden bir tanesi” dedi.
SAPANCA ÖZEL BÖLGE
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sapanca’nın ülkemizin özel belgelerinden olduğunu belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak Sapanca’nın güzelliklerini korumayı ahlaki ve vicdani sorumluluk olarak görüyoruz. Kamu kaynaklarının doğru kullanımı konusunda oldukça hassas davranıyoruz. Doğru olduğuna inanmadığımız hiçbir işe girmiyoruz. Şehrimizde özellikle depremden sonra içme suyu ve kanalizasyon altyapısı yoktu. Altyapıya yaptığımız yatırım 1 milyarın üzerine çıktı. Akçay Barajı’nı tamamlıyoruz İnşallah Sapanca Gölü’ne alternatif olarak bu projeyi de şehrimize kazandırmış olacağız.”
GELECEĞE KATKI SAĞLAYACAK
Sapanca’nın geleceğine katkı sağlayacak projeler Sapancalı kardeşlerimize verdiğimiz bir spor tesis sözümüz vardı. Yaklaşık 10 milyonluk yatırımla sentetik sahası hakem ve soyunma odaları, 2 bin kişilik tibün binası ile modern bir spor kompleksinin temelini atıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yine yaklaşık 3 buçuk milyonluk yatırımla inşa ettiğimiz SGM’mizin de açılışını bugün gerçekleştiriyoruz. Kadın, yaşlı, engelli çocuk ve gençlerimizle inşallah bu merkezle buluşarak gelişimlerine önemli katkılar sağlayacağız. 13 farklı branşta gerçekleştirilen kurslarımızda bin 500 çocuğumuzun kayıt yaptırması bu hizmetin ne kadar doğru olduğunun göstergesi olmuştur. Ayrıca 27 farklı branşta faaliyet gösteren SAMEK’te de de bu merkezde hizmet sunacağız” dedi.
ASFALT VE KÖPRÜ
İstanbuldere, Mahmudiye ve Balkaya mahallerine asfalt attıklarını dile getiren Başkan Toçoğlu, “Güldibi ve İstanbuldere mahalleleri arasında bir köprü inşaa ettik. 14 milyonluk yatırım ile Yanık, Dibektaş, Yavuzselim, Fatih, Tepebaşı, Soğuksu, Hasanpaşa, Mahmudiye, Güldibi, Çayiçi, Rüstempaşa, Gazipaşa, Camicedit, Yeni Kuruçeşme, Ünlüce ve Göl Mahalleleri için çok önemli bir çalışmanın da startını veriyoruz. 17 Mahallenin içme suyu altyapısı için çelik isale hattı, bunun yanında bir de içme suyu deposu inşaa ediyoruz. Yaklaşık bedeli 2 milyon TL olan Memnuniye Arıtma Tesisi’nin de temelini atıyoruz. İnşallah arıtma tesisimizi de en kısa sürede bitirerek hemşerilerimizin kullanıma sunacağız. Bildiğiniz gibi Yanık Mahallesi’nde gelecek nüfus artışları da dikkate alınarak 7 milyon lira değerindeki önemli bir yatırımı da hayata geçirdik. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece sizler bizlere olan güveniniz sürdüğü sürece biz sizlere hizmet sunmaya devam edeceğiz. Bu yatırımlarla yine bölgemize yaptığımız hizmetlerin Sapanca’mıza ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER