SAÜ'ye veda ettiler

SAÜ Hendek Eğitim Fakültesinden mezun olan bin 55 öğrenci dün Atatürk Stadında yapılan tören ile diplomalarını alarak, kep fırlattı. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, mezun olan öğrencilerin Hendek’in birer gönül elçisi olduğunu söyledi

SAÜ'ye veda ettiler

SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi 2013-2014 bahar dönemi mezuniyet programı Hendek Atatürk Stadında yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan mezuniyet programında açılış konuşmasını Cenazesi nedeniyle katılamayan Dekan Prof.Dr.Firdevs Karahan’ın yerine Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Şenol Beşoluk yaptı. SAÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şenol Beşoluk açılış konuşmasında “Bugün, 4 senelik lisans öğrenimini başarıyla tamamlayarak 11 anabilim dalında bin 55 öğrencimizi uğurlamanın hüzün ile iç içe olan mutluluğunu paylaşıyoruz. Bizlere emanet ettikleri evlatlarını iyi yetişmiş birer öğretmen adayı olarak ailelerine takdim etmekten kıvanç duyuyoruz. Ülkemizi gerçek hedefe ulaştıracak yolda en büyük role sahip olan irfan ve bilim ordusunun değerli mensupları olan sizlere başarılar diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.
GÖNÜL ELÇİSİ
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ise üniversite öğrencilerini, birer gönül elçisi olarak gördüklerini söyledi. SAü Eğitim Fakültesinden mezun olan bin 55 öğrencinin gittikleri her yerde Hendek’i anlatacağını vurgulayan Ali İnci şöyle devam etti, “Buradan mezun olan kardeşlerimizin meslek hayatına atılarak güzel bir şekilde mesleklerini devam ettirmelerini diliyorum. Hendeğimi çok güzel duygularla insanlara anlatmalarını arzu ediyorum” dedi.
Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan ise mezun olan öğrencilerin ülkenin her köşesinde Hendek Eğitim Fakültesinden almış oldukları Eğitimleri genç nesillerimize, çocuklarımıza olabildiğince güzel bir şekilde yansıtmalarını istedi.
HIZLA BÜYÜYEN
SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas ise 73 bin üniversiteli öğrenciden 13 bininin bu sene mezun olduğunu ifade ederek yeni katılacak öğrenciler ise ile bu sayının 80 bin’e çıkacağının altını çizdi. SAÜ’nün devamlı büyüyen bir üniversite olduklarını ifade eden Rektör Elmas, “Üniversitemizin mezun sayısı 130 bin. Yani Sakarya Üniversitesinden mezun 130 Bin’i aşkın mezunumuz var. Üniversitemiz son bir yılda çeşitli ödüller aldı. Türkiye’de tek kalite ödülü alan ve eğitim alanında Avrupa Birliğinden 2. Kez ödül alan tek Üniversite biziz. Ayrıca son zamanlarda Eğitim Fakültemizin aldığı başarı hepimizi ayrıca mutlu etmektedir. O yüzden Eğitim Fakültesine ve katkı veren yöneticilerime çok çok teşekkür ediyorum” dedi.
DERECEYE GİRENLER
Eğitim Fakültesi birincisi Seher Kaplan yaptığı teşekkür konuşmasının ardından Eğitim fakültesinde bulunan 11 bölümün birincileri olan öğrencilere mezuniyet belgeleri ve plaketleri verildi. Okul birincisi Seher Kaplan’a plaketini Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas verdi. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’de, okul birincisi Seher Kablan’a, okul ikincisi Tülay Coşkun ve okul üçüncüsü Hatice Aydemir’e Cumhuriyet Altını hediye etti. Mezun olan bin 55 Öğrenci, hep birlikte Öğretmenlik yeminini okuduktan sonra keplerini havaya attı. Mezuniyet programı sonrası öğrenciler ve veliler Hendek Belediyesinin Bayraktepe tesislerinde verdiği iftara katıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE