SEDAŞ AK ÇARŞI İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

Akyazı Ak Çarşı’da iskan verilmemesi nedeniyle yaşandığı iddia edilen elektrik kesintisi haberinin ardından SEDAŞ’tan açıklama geldi

SEDAŞ AK ÇARŞI İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, haberin  yayınlanmasının ardından değerlendirme yapıldığı ifade edilerek, “İlgili aboneliğin elektrik tüketim fatura borcu nedeniyle elektriği kesilmiştir. Geçen hafta Ak Çarşı iş merkezine borçtan dolayı kesim için gidildiğinde, eczanelerin soğuk hava depolarında bozulacak malzemelerinin olduğunu beyan etmeleri üzerine, Ak Çarşıdaki tüm kullanıcılara süre verilmiş ve bu konu yazılı olarak kendilerine tebliğ edilerek bildirimde bulunulmuştur.  Yazılı tebliğden bugüne kadar Ak Çarşıya ait elektrik fatura borcunun ödenmemesi nedeniyle, önceki gün elektrik kesim işlemi uygulanmıştır. İş Merkezindeki kullanıcılardan bir kısmı (eczanelerden) bazıları, bugün borçtan kesim işleminin yapılacağını önceden tebliğ edilmesi nedeniyle, kendilerine jeneratör temin ettikleri görülmüştür” denildi.
TAKSİTLENDİRME İMKANI
Yapılan açıklama şöyle devam etti, “SEDAŞ dağıtım Lisansı olan bir şirkettir. Şirketimiz faaliyetleri içinde perakende elektrik satışı bulunmamaktadır. Ayrıca fatura tüketim bedeli tahsilatı ve ödeme noktaları faaliyetlerimiz içinde değildir. SEDAŞ’ın tüm elektrik dağıtım şirketleri gibi yasal sorumlulukları vardır. Bunlardan biri de görevli tedarik şirketi ve perakende satış şirketlerinin talebiyle, bu şirketlerin müşterilerinin ödemedikleri elektrik fatura bedelleri için kesme ve açma işlemini yapmaktır.  Faturalandırılmış ancak tahsil edilemeyen bedeller, enerji tüketim kayıtlarında enerji verimliliği için olumsuz bir kayıt türüdür. Zamanında yapılan ödemeler, dağıtım maliyetlerinin karşılanması ve yapılacak yatırımlar ile Ülkemiz ekonomisi açısından çok büyük önem arz etmektedir. Her ticari ürünün kullanımı için ödenmesi gereken bir bedel olduğu gibi elektrikte ticari bir meta olup, bedelinin ödenmesi karşılığında, kullanıcıların hayat konforunu artıran bir enerjidir. Birikmiş borçların düzgün bir şekilde ödenmesi veya taksitlendirilmesi durumunda gerekli kolaylığın sağlanması ile ilgili prosedürler uygulanmaktadır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE