SERDİVAN MESLEK EDİNDİRME'DE AŞÇILIK KURSU

Serdivan Meslek Edindirme (SERMEK) kurslarında, her yaştan ve meslekten kursiyerlere aşçılık öğretiliyor. Kursiyerler 272 saat eğitim alıyor.

SERDİVAN MESLEK EDİNDİRME'DE AŞÇILIK KURSU

Serdivan Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen Serdivan Meslek Edindirme (SERMEK) kurslarında, her yaştan ve meslekten kursiyerlere aşçılık öğretiliyor. Kişisel bakımdan servis hazırlığına, servis açmadan (kuver açma), besin gruplandırmaya kadar farklı birçok konuda teorik eğitime tabi tutulan kursiyerler, öğrendiklerini pratiğe dökme imkanı da buluyor. 272 saatlik eğitimlerin ardından kursiyerlere sertifika veriliyor.

ÖNEMLİ KAZANIM
Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, aşçı çıraklığı kursuna vatandaşların yanı sıra yemek sektöründe faaliyet gösteren işletme sahiplerinin de yoğun ilgi gösterdiği belirtildi. Açıklamada, “Serdivan Belediyesi’nin aşçı çıraklığı kursunda eğitim gören kursiyerler, kursun ikinci aşaması olan aşçı yardımcılığı ile üçüncü aşaması olan aşçılık kursunu da tamamlayarak hem sektörde hem de kişisel anlamda önemli bir kazanım elde ediyor” ifadelerine yer verildi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE