SERDİVAN'A MİLLET BAHÇESİ

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, yeni dönem projelerinde yer alan Millet Bahçesi ve Serdivan Gölpark 3. Etap’ın detaylarını paylaştı.

SERDİVAN'A MİLLET BAHÇESİ

Millet Bahçesi’ni, Arabacıalanı ve Köprübaşı Mahallesi’ni kapsayan 60 dönümlük alan üzerinde hayata geçirmeyi düşündüklerini ifade eden Başkan Alemdar, “Arabacıalanı ve Köprübaşı Mahallemizi kapsayan 60 dönümlük alan üzerinde; içerisinde millet kıraathanesinin, çocuk oyun gruplarının ve yürüyüş yollarının da yer alacağı Millet Bahçesi inşa edeceğiz.” diye konuştu.
GÖLPARK 3’ÜNCÜ ETAP
2012 yılında vatandaşların hizmetine sunulan Serdivan Gölpark’ın, devamı niteliğinde olacak olan Gölpark 3. Etap Projesi’yle; Sapanca Gölü’nü Serdivanlılarla buluşturmaya devam edeceklerini belirten Alemdar, “Sapanca Gölü birinci dereceden içme suyu havzamız. Dolayısıyla onu korumak da en önemli görevimiz. Bu noktada biz; gölü kullanarak koruma anlayışıyla hareket ederek, Serdivan Gölpark’ı ilçemize kazandırmıştık” dedi. 50 dönüm alan üzerinde gerçekleştirilmesi hedeflenen projede; sosyal tesislerin yanı sıra yürüyüş ve bisiklet yolları, piknik alanları, dinlenme grupları ve iskelelerin yer alacağını ifade eden Başkan Alemdar, projenin tamamlanması ile birlikte Sapanca Gölü’nün kuzey kıyısının, tüm fonksiyonlarıyla vatandaşlara hizmet vereceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER