SERDİVAN'DA YAPILACAK CADDE 54 İLÇENİN YENİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK: 750 MİLYONLUK YATIRIM

Serdivan’da 750 milyon liralık maliyetle hayata geçirilecek "Cadde 54" dün tanıtıldı. Projede 4 katlı bloklarda ofis, studio rezidans, rezidans, cadde mağazaları, ve çarşı yer alıyor

SERDİVAN'DA YAPILACAK CADDE 54 İLÇENİN YENİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK: 750 MİLYONLUK YATIRIM

LANSMANI DÜN YAPILDI
YU Group Gayrimenkul Yatırım-Turkmall Gayrimenkul Yatırım’ın ortaklığı ve Serdivan Belediyesi’nin girişimiyle gerçekleştirilen Cadde 54 projesi lansmanı dün gerçekleştirildi. Programa Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, YU Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Mekki Özkan, Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu ve davetliler katıldı.
CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, burada yaptığı konuşmada, projenin kente ve bölgeye çok ciddi katkı sağlayacağını söyledi. Cadde 54'ün Serdivan'ın yeni merkezi olacağını dile getiren Alemdar, "Burası, en ince ayrıntısına kadar titizlikle hazırlanan ve insanlarımızın birlikte yaşama alışkanlığı geliştirmelerine de imkan sağlayabileceği bir yaşam merkezi olacak" diye konuştu.
52 DÖNÜM ARAZİ ÜZERİNE
52 dönüm arazi üzerinde 750 milyon lira yatırım değeri ile inşa edilen proje kapsamında, 4 katlı bloklarda ofis, studio rezidans, rezidans, cadde mağazaları, ve çarşı yer alıyor. Projede 79 cadde mağazası, 1 adet 78 mağaza içeren çarşı, 470 adet ofis ve rezidans, 450 adet studio rezidans ile bin 500 araçlık otopark yer alacak. Ayrıca Cadde 54 projesiyle bin kişiye şantiye döneminde, 2 bin 500 kişiye de açılışı sonrası istihdam sağlanması hedefliyor. 

YU Group Gayrimenkul Yatırım ile Turkmall Gayrimenkul Yatırım’ın ortaklığı ve Serdivan Belediyesi’nin girişimiyle gerçekleştirilen Cadde 54 projesi tanıtım programı gerçekleşti. Programa Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, YU Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Mekki Özkan, Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu ve davetliler katıldı. 52 dönüm arazi üzerinde 750 milyon TL yatırım değeri ile inşa edilen Cadde 54 Sakarya için önemli bir adım olarak gözleniyor.

ÖDÜL ALACAK

Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu yaptığı açıklamada, kurum olarak bir çok ödül alan projeye imza attıklarını vurguladı. Uinq İstanbul Projesi, Forum Bornava projelerinin bunlardan bazıları olduğunu ifade eden Eyüpoğlu, “Ödül kazanacak bir proje yaptığımızı düşünüyoruz. Gerçekten Serdivan Belediyesi vizyonu ile bu iki firmanın iş bitirmesi ve vizyonun üst üste gelmesi şehrin merkezinde yeni bir şehircilik anlayışı geliştirilmiş bir proje olacak. Türkmall olarak Türkiye’de bir çok ilki gerçekleştirdik. Çok salonlu sinemaları biz kurduk. İlkleri her zaman Türkiye’ye getirmek için elimizden geleni yaptık” dedi.
İSTİHDAM KAPISI

YU Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Mekki Özkan yaptığı açıklamada, Cadde54 projesinin teknik bilgileri ve içeriği hakkında bilgi verdi “Projelerin mimarisinden en ince ayrıntısına kadar herşeyi en üst seviyede yapmaya çalıştık” diyen Özkan, “Projede ofisler, stüdyo rezidanslar, rezidanslar, cadde mağazaları, çarşı, meydanlar, sokaklar, 300 metre uzunluğundaki bir cadde var. Bu proje Sakarya’nın projesi olacak” dedi. Projenin şehre ayrı bir istihdam sağlayacağını da vurgulayan Özkan, şuan şantiye aşamasında bin kişiye istihdam sağladıklarını, proje bitiminde ise yaklaşık 2 bin 500 kişinin proje kapsamında istihdam olacağını belirtti.
PROJE KAPSAMI
Özkan şöyle devam etti, “Proje tamamlandığında sadece Sakarya’ya değil, tüm ülkeye hizmet vereceğini düşünüyorum. Toplam 79 cadde mağazası, bir çarşı, 453 adet ofis ve rezidans, 450 stüdyo rezidans, ve bin 500 araçlık otopark olan bir projedir. Bu proje getirisi yüksek bir projedir” diye konuştu. Özkan’ın konuşmasının ardından Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar söz aldı.  Hayata geçirmeyi planladıkları projenin  bir yaşam merkezi olacağını inandığını ifade eden Alemdar, “Cadde 54’de herkes aradığını bulabilecek” dedi.

MİMARİ TARZI
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar şöyle devam etti, “Gerek ulaşım aksları gerekse konum  ile bu projemiz şehre ayrı bir hava katacak. Mimarı tarzında modern tarz dışında, kendi has bölgeye ayrı bir hava ve kimlik katacak bir proje. Yaşam merkezi ofisleri ile konutlarıyla ve alış verişi ile eğlence merkezler ile kafeteryası ile lokantasıyla birlikte her kesimden insanın kendine bir yer bulabilecek olmasına çalıştık” dedi.
İHTİYACA CEVAP
“ Projemizin içine baktığınız zaman insanlarımızın sıkılmadan çok rahat bir şekilde alış verişini yaptıktan sonra huzur içinde olabileceği bir projedir” diyen Alemdar şöyle devam etti:  “ Projemiz ortaya çıktığında sadece Serdivan’ın, Sakarya’nın değil bölgenin çok ciddi bir ihtiyacına cevap verecektir. Bu projenin ilçemize, ilimize katkı sağlayacak diye düşünüyoruz. Artık buradan dışarıya gitmek yerine dışarıdan gelen birçok insanın ihtiyacını görmek için Sakarya ve Serdivan’a geleceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.
KÜÇÜK ESNAFA DÜKKAN
Proje kapsamında cadde mağazaları yanında, şehrin esnafına yönelik  sokaklarda olacağını vurgulayan Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu, “Bu sokak üzerinde şehrin yerel ürünlerinin tanıtıldığı, satışı yapıldığı küçük esnafında ticari hayatını sürdürebileceği dükkanlar olacak. Böylelikle şehrin esnafı da, bu projenin nimetlerinden faydalanacak” dedi. Tanıtım toplantısının devamında projenin işyerleri ile ilgili bölümünün 2018 yılının altı ayında bitirilmesinin planladığı, projenin tam olarak ise 2019 yılında bitirileceği vurgulandı. Alemdar, projenin belediye’ye de gelir sağlayacağını vurguladı. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21