SERMEK'TE HAMARAT ELLER PASTACILIĞI ÖĞRENİYOR

Kişisel gelişime olan katkısının yanı sıra katılımcılarına meslek sahibi olma fırsatı da sunan Serdivan Meslek Edindirme Kursları’nda hamarat eller pastacılığın inceliklerini öğreniyor

SERMEK'TE HAMARAT ELLER PASTACILIĞI ÖĞRENİYOR

SERMEK bünyesinde açılan pastacılık kursunda mesleğin püf noktalarını öğrenen 21 kursiyer edindikleri bilgileri pratiğe dökme fırsatı da bularak el becerilerini geliştiriyor. Eski Yazlık Belediyesi Hizmet Binası’nda kurulan atölyede mesleğe 28 yılını veren usta öğretici Emrah Uludere’den pastacılığın inceliklerini öğrenen kursiyerler, eğitim sonunda pastacılık sertifikası sahibi olacak.
SERTİFİKA
Nisan ayı itibari ile eğitimlerini tamamlayacak olan kursiyerler kursun sonunda pastacılık sertifikası alarak isterlerse butik pastane açabilecek ya da evden sipariş alarak yaptıklarını pazarlayabilecekler. SERMEK’teki pastacılık kursundan son derece memnun olduklarını ifade eden kursiyerler ise nezih ve samimi bir ortamda her gün kendilerine yeni şeyler kattıklarını söylediler.
GÜNLÜK 6 ÜRÜN
Kursta her gün tek ürün yerine, kursiyerlerin el becerilerini daha çok geliştirmeleri için altı çeşit ürün çıkartılıyor. Ayrıca kursiyerler her gün farklı ürünlerde yeteneklerini geliştiriyor.  Bu meslekte deneyimin ve pratik olmanın çok önemli olduğunu ifade eden Emrah Uludere, Serdivan Belediyesi’nin açtığı pastacılık kursunda 28 yıllık deneyimini öğrencileriyle paylaştığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE