SKANDAL...ÇAMUR GİBİ BETONDAN YAPILDI DEDİLER, KAPATMADILAR

Pamukova İlçe Hastanesinin yerine yenisi yapılmak üzere yıkım kararı verildi. Milletvekili Üstün hastaneyle ilgili olarak, “Bina C-6 kalitesinde çamur denebilecek bir beton ile inşa edilmiş ve sağlam değil” dedi. Ancak hastanede faaliyet sürüyor.

SKANDAL...ÇAMUR GİBİ BETONDAN YAPILDI DEDİLER, KAPATMADILAR

Pamukova İlçe Hastanesinin yıkım kararı Sağlık Bakanlığından çıktı. Hastane yapılan teknik incelemede sağlam olmadığı gerekçesi ile yıkılıp yerine yenisi yapılacak. AKP Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün ve Şaban Dişli,  Pamukova İlçe Hastanesi ile ilgili yaptıkları açıklamada, İlçe Hastanesinin yapılan incelemede sağlam olmadığının ve Sağlık Bakanlığı tarafından yıkım kararı alındığını ifade etti.

AKP Milletvekili Şaban Dişli “ Pamukova İlçe Hastanesinin yıkım kararı Sağlık Bakanlığınca imzalanarak Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekterliğine gönderildi. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Sağlam ve beraberindeki heyet hastanede gerekli incelemeleri yaptı. Hastanenin yıkım aşamasında, ya bir bina kiralanıp sağlık hizmetleri oradan devem edecek, yada şimdiki hastanenin bahçesine geçici hizmet verecek prefabrik bir yer yapılıp hizmetler oradan devam edecek. Yeni hastane yıkılan hastanenin yerine yapılacak. En kısa zamanda yıkım işlemi başlayacak. Pamukova yep yeni bir hastaneye kavuşacak “ dedi.  AKP  Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ise, “ Hep beraber el birliği ile Pamukova’ya yeni bir hastane kazandıracağız. Şu anki bina C-6 kalitesinde çamur denebilecek bir beton ile inşa edilmiş ve sağlam değil “ dedi. Pamukova İlçe hastanesinde uzaman doktorların yeterli poliklinik sayısına ulaşamadığı ve döner sermayeden pay alamadığı için gittiğini ifade eden Milletvekili Şaban Dişli yeni hastanenin yapılması ile bu soruna da çare bulunacağını belirtti.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE