TARAKLI'DA ÇEKİLEN YALAZA DİZİSİ ÇOK BEĞENİLDİ

Çekimleri Taraklı’da devam eden dizinin ilk gösterimi, oyuncuların da katılımıyla halka açık olarak Taraklı'nın Asırlık Ağaç Meydanı'nda gerçekleştirildi. Yapımcı Osman Sınav, “Bu dizi Türkiye'nin mizah tarihinde yerini alacaktır diye düşünüyorum” dedi

TARAKLI'DA ÇEKİLEN YALAZA DİZİSİ ÇOK BEĞENİLDİ

Osman Sınav'ın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği, TRT 1 ekranlarının yeni dizisi "Yalaza" seyircilerle buluştu. Çekimleri Taraklı’da devam eden dizinin ilk gösterimi, oyuncuların da katılımıyla halka açık olarak Taraklı'nın Asırlık Ağaç Meydanı'nda gerçekleştirildi. Dizinin başrol oyuncularından Kadir Çöpdemir'in sunuculuğunu üstlendiği etkinlikte konuşan Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Osman Sınav'ın yapımlarında Türkiye'nin kültürüyle ilgili duyarlılık gösterdiğini söyledi.
KÜLTÜREL BİRİKİM
AKP Milletvekili Mustafa İsen de dizi ekibine böyle bir projeyi gerçekleştirdikleri için teşekkür etti. İsen, Taraklı'nın çok güzel bir mimarisi olduğuna dikkati çekerek, "Bunun arkasında ciddi bir kültürel birikim, feraset vardır, incelik vardır. Taraklı'da bunlar vardı. İnsan unsuru da vardı. Çünkü bu mekanı oluşturan meydana çıkaran bir yapı vardı. Şimdi siz onu keşfettiniz. İnşallah Türkiye'ye de bunu teşkil edeceksiniz. Ben buradan çok keyifli bir tablonun ortaya çıkacağına yüzde yüz inanıyorum." diye konuştu.
10 YILDA DEMLENDİ
Osman Sınav ise "Yalaza" kavramı üzerine uzun süredir araştırmalar yaptıklarını belirterek, "Herhalde bir fikrin demlenmesi böyle bir şey. Yaklaşık 10 yılda bu fikir demlendi. Fikirlerin demlenmesi iyi bir şeydir. Acele etmemek lazım." ifadelerini kullandı. Sınav, yerel bir kavramdan milli bir komedi formatı üretmeye çalıştıklarının altını çizerek, şu değerlendirmede bulundu: "Burada insanların birbirine yaptığı 'yalaza'dan biz bir prodüksiyon yapıyoruz. Kendi karakterlerimizle bunu Türkiye çapında bir komedi formatı haline getiriyoruz. İnşallah günün birinde komedi konusunda yazan insanlar bunu bir doktora tezi yapacaklardır. Buna çok inanıyorum. 'Yalaza'yla ilgili tezler yapılmıştır ama komedi formatıyla bu dizi Türkiye'nin mizah tarihinde yerini alacaktır diye düşünüyorum." Etkinlikte ayrıca Taraklı Kaymakamı Cihat Koç ile dizinin oyuncu ve senaristleri arasında yer alan Hasan Kaçan da kısa bir konuşma yaptı. Gecenin sonunda Hasan Kaçan ve Osman Sınav'a Taraklı'nın fahri hemşehrilik belgesi takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE