'Tarihimiz ortaya çıktı'

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Sokak Sağlıklaştırma Projesiyle, ilçenin tarihinin yeniden ortaya çıktığını söyledi.

'Tarihimiz ortaya çıktı'

Kerpiç mimarili evleriyle ünlü Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, ilçede Yunuspaşa ve Orhangazi çarşısında tamamlanan Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile yapılan düzenlemelerle tarihin yeniden ortaya çıkmaya başladığını söyledi
Projenin ilk etabının Orhangazi çarşısında tamamlandığını söyleyen Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, “Türkiye’deki ender çarşılardan birisi olan Taraklı Orhangazi ve Yunuspaşa Çarşılarında iş yerlerinin bu projeyle eski istişamını yakalamıştır” dedi.
KORUMALIYIZ
Taraklı’da kültürel ve doğal mirasın korunması noktasında güzel işler yapıldığını belirten Başkan Özkaraman Çevre Kültürü Koruma Vakfı (ÇEKÜL) nın yakın desteğiyle, Taraklı Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaların neticesinde önemli mesafeler alındığını da söyledi. Kamu, yerel, sivil ve özel birliktelik sağlanınca sorunların daha kolay aşıldığına dikkat çeken Özkaraman; “Tarihi kültürel ve doğal mirasımızı korumalıyız. Geçmişi olmayanın geleceği olmaz” dedi.
ESKİ TARİH
Evlerin yanı sıra tarihi Hacı Atıflar Han’ın restorasyonunun tamamlanması ve kısa süre sonra faaliyete geçecek olmasının sevindirici bir durum olduğuna vurgu yapan Özkaraman; “Çalışmalar kapsamında 1299 yılında fethedilen Taraklıda tarih yeniden ortaya çıkmaya başlamıştır. İnşallah bu çalışmalarımızın devamı gelecektir” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER