U-20 İÇİN KARASU'YA GELDİLER

Karasu sahilinde, kıyıdan yaklaşık 2 kilometre açıkta bulunan Alman U-20 denizaltı için profesyonel ekiplerce araştırma ve gözlem dalışı gerçekleştirildi.

U-20 İÇİN KARASU'YA GELDİLER

Karasu sahilinde bulunan, kule derinliği 18, dip derinliği ise 23 metre olan Alman U-20 Denizaltısı için Ankara’dan gelen Uluslararası dalgıç ekibi dalış yaptı. İlçe protokolünün de beraberinde bulunduğu ekip, batık denizaltının son durumu hakkında bilgi toplamak için gerekli incelemelerini gerçekleştirdi.
EŞLİK ETTİLER
Karasu Belediyesinin önderliğinde düzenlenen programda, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Liman Başkanı Ahmet Akalan, Yeni Mahalle Muhtarı Ali Beyaz, Karasu Yeni Mahalle Su Ürünleri Balıkçılar Koop. Başkanı Mehmet Sezer ve Yardımcısı Ali Osman Karaman ile ilçe basını dalış ekibine eşlik etti. Programa katılan protokol Ankara’dan gelen ekibin dalış heyecanına ortak oldu.
HEYECAN VERİYOR
Gerçekleştirilen programın Karasu’daki dalış turizminin geliştirilmesi açısından önemli bir çalışma olduğunu belirten Karasu Kaymakamı Aziz Mercan açıklamalarında; “İlçemiz sahilinde kıyıdan yaklaşık 2 km açıkta bulunan U-20 denizaltı, İkinci Dünya Savaşı’nın ilk yıllarında söz konusu olan denizaltılarından biridir. Bugün profesyonel dalgıç ekipleri batık için dalıp gerekli araştırmalarını gerçekleştireceklerdir. Böylesi önemli bir tarihin izleri ilçemiz sınırlarında olması bizlere de heyecan veriyor” dedi.
SAHİP ÇIKACAĞIZ
Dalış sonrasında açıklamada bulunun Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Bugün ilçemiz sahili açıklarında bulunan U-20 denizaltısına, alanında uzman dalgıçlarla dalış gerçekleştirdi. Her tarihi eser ve her sanat eseri sadece o şehrin mirası değil esasında dünyanın ortak mirasıdır. Bizlerde bu tarihi ve kültürel tüm miraslarımıza sahip çıkacağız” dedi

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER