VALİ NAYİR'DAN KARASU ÇIKARMASI

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Karasu’da bir dizi temaslarda bulundu. Karasu Port’ta limanla ilgili bilgi alan Vali Nayir, muhtarlarla da bir araya geldi. Yapımı devam eden okul inşaatını da denetleyen Nayir, daha sonra Acarlar Longozu’nda incelemelerde bulundu

VALİ NAYİR'DAN KARASU ÇIKARMASI

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Karasu’da bir dizi temaslarda bulundu. İlk olarak IC Karasu Port Limanına uğrayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, burada Kaymakam Aziz Mercan, Belediye Başkanı İshak Sarı, Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Dr. Musa Aydemir, Sakarya Gümrük Müdürü İbrahim Aksoy, İbrahim Çeçen (IC) Holding Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Keleş ve şirket yetkilileri tarafından karşılandı.
250 BİN METREKARE
IC Karasu Porttaki faaliyetler ve çalışmalar hakkında bir brifing sunarak Marmara Bölgesi’nin Karadeniz’e açılan kapısı konumunda bulunduklarını ifade eden IC Karasu Port Limanı İşletme Müdürü Gökçen Erdem, toplam 250 bin metrekare alan içerisinde 1108 metre yanaşma yeri ve 11 metre su derinliği ile hizmet verdikleri limanda geçen sene genel kargo kapasitesi yıllık 1 milyon ton iken bu yıl şimdiye kadar 1 milyon 200 bin tonluk işlem gördüklerini ifade ederken, Sakarya Gümrük Müdürü İbrahim Aksoy da gümrük işlemlerine dair ayrıntılı bilgiler verdi.

Muhtarlarla bir araya geldi
Vali Ahmet Hamdi Nayir, limandaki temaslarının ardından Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Lisesi Konferans Salonunda muhtarlarla istişare toplantısı gerçekleştirdi. Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe İdare Şube Başkanlarının da katıldığı toplantıda muhtarlara hitaben bir konuşma yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “16 ilçemizde kaymakamlarımızın muhtarlarla zaman zaman bir araya gelip ilçelerine ait problemleri, karar ve uygulama noktasındaki beraberliğini biliyoruz. Gayretlerinizle emniyet ve asayiş hizmetlerinden eğitim hizmetlerine, sağlık hizmetlerinden altyapı hizmetlerine kadar insanımızın ihtiyaç duyduğu, onları rahata kavuşturacak, onları daha huzurlu hissettirecek çalışmalara imza atmamız gerekiyor.
YOL GÖSTERİCİLİK
Herkes kendi görevini bilerek yol gösterici olursa, fikir üreterek öneriler sunup işbirliği içerisinde çalışırsa, hizmet verdiğimiz Sakarya ve Karasu halkına en güzelini de birlikte sunabileceğiz. Daha sonra muhtarların talep, görüş ve önerilerini dinleyip tek tek söz veren Vali Ahmet Hamdi Nayir, sorunların çözümü için ilgili kurum yetkililerine talimatlar da verdi.Okul inşaatı ve Acarlar Longozu
Fabrikadan ayrıldıktan sonra Karasu Yeni Mahallede yapımı devam eden Endüstri Meslek Lisesi inşaat alanında incelemelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, yetkililerden bu konuda bilgiler de aldı.
16 derslik, 3 atölyeye sahip olacak okulun tamamlanması ile birlikte Motorlu Araçlar Teknolojisi, Endüstriyel Otomotiv ile Lojistik alanında eğitim ve öğretim verecek olan okulun Karasu’da bulunan iş gücü piyasasına nitelikli personel kazandıracağına inandığını belirten Vali Nayir, bu önemli eğitim yuvasının Karasu ilçemize şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Sakarya Nehrinin denizle buluştuğu bir alanda bulunan Yeni Mahalledeki işletmeleri ziyaret ederek çalışanlara kolaylıklar dileyip vatandaşlarla da sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, son olarak Acarlar Longozunu gezdi.
ACARLAR LONGOZU
Türkiye'nin tek parça halindeki en büyük su basar ormanı olan Acarlar Longozunun, beyaz nilüferleri, endemik bitkileri, ahşap yürüyüş yolları, piknik alanları ve konaklama imkânlarıyla önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu belirten Vali Nayir, bu saklı cennetin şehrimizin tanıtımı açısından da büyük bir katkısı olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE