'YENİKENT'E YATIRIMDA DİKKAT ETMELİYİZ'

Başkan Dişli, Yenikent bölgesinde yapılacak yatırımlarda mümkün olduğunca dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, “Çünkü yanlış yapılan yerler o bölgede milletin başına bela oluyor. Bölgedeki kalıcı işyerleri bunun en büyük göstergesi” dedi

'YENİKENT'E YATIRIMDA DİKKAT ETMELİYİZ'

Adapazarı Belediye Meclisi Aralık ayı olağan toplantısı dün Belediye Başkanı Süleyman Dişli başkanlığında gerçekleştirildi.  Toplantıda 8 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Gündem dışı söz alan MHP’li Hacı Rüstem Pirimoğlu, Kurtuluş Mahallesi’nde çöp konteynırlarının olmadığını belirterek, “Vatandaş 700-800 metre çöp atmak için yürümek zorunda kalıyor. Bunun yanında yer altına alınan direkler nedeniyle bazı mahallelerde açılan hendekler zamanla çöküyor. Bununla ilgili bir çalışma yapılması lazım” dedi.
REHABİLİTASYON MERKEZİ
MHP’li Meclis üyesi Selim Özen ise Güneşler’deki rehabilitasyon merkeziyle ilgili soruşturma açılmasını talep etti. Özen, “Orası önce dernek adına tahsis edilmiş ancak daha sonra alan kişi kendi üstüne alarak işletmeye devam ediyor. Devlet engelli başına 600 TL ödüyor. 200 engelli olduğunu düşünürsek o şahsın cebine 120 Bin TL aylık giriyor. Eğer yapmak isterse başka bir bina kiralayıp yapabilir. Biz de belediye olarak farklı bir proje yapabiliriz” diye konuştu.ACAR BEZCİ’Yİ KINADI
Gündem dışı söz alan MHP’li Erhan Acar, SAÜ Öğretim Üyesi Bünyamin Bezci’nin Sakarya ilgili söylediği sözleri kınadığını belirtti. Bir akademisyeninin tarihini bilmemesinin üzücü olduğuna değinen Acar, “Sakarya halkını küçümseyen bu akademisyeni kınıyorum” dedi. Ada Treni’nin tekrar şehre girmesi isteğini ifade eden Acar, “Adapazarı-Harem 30 lira oldu, karşısı 35 lira oldu. Bu insanlar asgari ücretle ev geçindiriyorlar. Kimse bu fiyatları küçümsemesin. Karşımda öğrenci arkadaşlar var. Alternatif olmadığı için otobüs firmaları zam yapıyorlar. Bir an önce alternatif bir trenle ulaşım sağlanmalıdır” dedi. Meclis üyeleri ayrıca Camili’ye Pazar yeri kurulmasını istediler.
PAZAR YERİ İSTEĞİ
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ise toplantıda yaptığı konuşmada, “Camili’de bizim pazar yerimiz var. Orada katlı pazar yeri de inşa edilebilir belki ihtiyaçta olabilir ama Karaman ve Korucuk da dahil bölgede yapılacak yatırımlarda mümkün olduğu kadar dikkat etmek lazım. Çünkü yanlış yapılan yerler o bölgede milletin başına bela oluyor. Bölgedeki kalıcı işyerleri bunun en büyük göstergesi. Ondan dolayı biraz daha zaman geçmesi doğru olur. Orada yeni yeni taşlar yerine oturuyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE