Yerel Kültür'e kadın eli

Adapazarı Yerel Kültür Derneği tarafından Büşra Kanlıoğlu başkanlığında kadın kolları kuruldu

Yerel Kültür'e kadın eli

AYKD Başkanı Evren Çakırsoy, “Artık derneğimize kadın eli değecek. Kadın elinin değdiği yer daha güzel olur” diye konuştu.
Adapazarı Yerel Kültür Derneği tarafından kurulan kadın kolları önceki akşam Elegante Restoran’da basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. İftara Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Özgür Aygün, ilçe kültür dernekleri başkan ve üyeleri ile AYKD Kadın Kolları Başkanı Büşra Kanlıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
BİLİNÇ
İftarda konuşan Adapazarı Yerel Kültür Derneği Başkanı Evren Çakırsoy, faaliyetlerine Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu çatısı altında devam ettiklerini belirterek, “Adapazarı Yerel Kültür bilincini çoğaltmak amacıyla sürdürdüğümüz görevimizde kadınlarımızın da bizlere ışık tutacağını çok iyi bilmekteyiz. Bu vesile ile derneğimize bağlı kadın kollarını kurmaya karar verdik” dedi.
ADAPAZARI KÜLTÜRÜ
Asıl hedeflerinin Adapazarı kültürünü yaşatmak olduğuna dikkat çeken Çakırsoy, “Adapazarı halkımızın da teveccühü ile çıktığımız bu yolda engelleri bir bir aşarak yerel kültürümüzü ebedileştirmek istiyoruz. Federasyonumuzda etkin bir konumda olması amacıyla kurduğumuz kadın kollarımız derneğimize ve Adapazarı’mıza hayırlı olsun. Artık derneğimize kadın eli değecek. Kadın elinin değdiği yer daha güzel olur” diye konuştu.
İRTİBAT
AYKD Kadın Kolları Başkanı Büşra Kanlıoğlu ise doğup büyüdüğü Adapazarı’na hayırlı hizmet yapmak için yola çıktıklarını ifade ederek, “Dernekleri kurmak kolaydır, ancak yaşatmak zordur. Birbirimizle irtibat halinde olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben ve arkadaşlarım başarılı olmak ve gösterilen teveccühe layık olmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi. Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyon Başkanı Özgür Aygün ise kadın kollarının büyük bir eksik olduğunu dile getirerek, “Bu eksiğimizi de kapatmış olduk. Ben Büşra Hanım ve yönetiminin başarılı olacağına inanıyorum” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE