ZEKİ TOÇOĞLU AÇIKLADI: PAMUKOVA'DA SU SORUN OLMAYACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Pamukova’da sürdürülen içme suyu ve atık su tesisi hakkında değerlendirmede bulundu. Toçoğlu, içmesuyu hattı ile ilçenin geleceğini garanti altına aldıklarını vurguladı.

ZEKİ TOÇOĞLU AÇIKLADI: PAMUKOVA'DA SU SORUN OLMAYACAK

ALT YAPI
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Pamukova’da devam eden altyapı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. İlçede 22 Milyonluk kanalizasyon yatırımının tamamlandığını belirten Toçoğlu, içmesuyu ve yağmursuyu çalışmalarının ise sürdüğünü ifade etti. Kanalizasyon hattı ile entegre olacak Atıksu Arıtma Tesisi yapım çalışmalarının sürdüğünü de belirten Toçoğlu, “Altyapı çalışmaları kapsamında Pamukova ve Geyve ilçelerine hizmet verecek atıksu arıtma tesisimizin inşası da hızla sürüyor. İnşallah bu yatırımımızla bölgedeki atıksu kaynaklı çevre kirliliğinin önüne geçeceğiz. İlçedeki tüm endüstriyel ve evsel atıksular tesislerimizde en ileri teknolojiyle arıtılacak. Yatırımımız tamamlandığında Sakarya Nehri daha temiz akacak” şeklinde konuştu.
İÇME SUYU
Yaklaşık 9 milyonluk içmesuyu ve yağmursuyu yatırımları ile ilgili de bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Yaklaşık 9 milyonluk yatırımla 80 kilometre içmesuyu hattı ve 4 kilometre yağmursuyu hattı inşa ediyoruz. Pamukova ilçemizin içmesuyu geleceğini garanti altına alacağız” dedi. Toçoğlu açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı: “İlçemizin uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak altyapı yatırımlarımızı sürdürüyoruz. 30 Milyon TL’yi aşan altyapı yatırımlarımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE