İlk yarıda Sakaryaspor

TFF 2.Lig’de ilk yarı sona erdi. Şampiyonluk hedefiyle başlanan sezonda Sakaryaspor ilk yarıyı, 8 galibiyet, 6 beraberlik 3 mağlubiyetle tamamladı. TFF tarafından 3 puanımız silinince devreyi 27 puanla 7’nci sırada tamamladık. İlk yarıda 23 gol atan Sakaryaspor kalesinde 13 gol gördü.

Sakaryaspor, ligin ilk yarısında kaos dolu günler yaşadı. Yanlış hoca tercihi, transferlerin geç yapılması, transferdeki hatalar, yönetim ve takım arasında yaşanan büyük krizler Sakaryaspor’u olumsuz yönde etkiledi.  

Sakaryaspor tarihinin en kötü yönetimiyle başladığımız sezonda önce Abdullah Ercan ardından Suat Kaya ile yollar ayrıldı. Şaban Yıldırım 4 aylık aradan sonra tekrar takımın başına geçti…

Tüm bu olumsuzluklara rağmen 30 puan toplayan Sakaryaspor, ilk yarıda zirve yarışına ortak oldu.  

Özellikle Cumhur Genç başkanlığındaki yönetimin gelmesiyle Sakaryaspor’da hava tamamen değişti.

Ligin ilk yarısında kötü oynayıp kazandığımız, futbol şansının yanında olduğu birçok maç izledik. Son 9 maçta 7 galibiyet ve 2 beraberlik alarak zirve yarışının içerisindeyiz.

Sakaryaspor’da birkaç iyi adam ilk yarıda zirveye tutunmamızı sağladı. Bu oyuncuların başında şüphesiz kaptan Oğuz Çalışkan geliyor. Gerçekten mükemmel bir ilk yarı geçirdi ve Sakaryaspor’u zirve yarışında ayakta tuttu.

Oğuz Çalışkan’ın yanı sıra özellikle son maçlarda Abdülaziz Solmaz form grafiğini yükseltti. Berkaycan Değirmencioğlu iz bırakan oyuncuların başında gelirken, zaman zaman Nuri Fatih Aydın, Yaser Hacımustafaoğlu ve Berk İsmail Ünsal iyiler arasındaydı.

Sakaryaspor en çok transfer yaptığı bölge olan orta sahada büyük sıkıntı yaşadı. Orta sahada kim şans bulduysa vasatı aşamadılar!

Taşkın İlter, Zeki Korkmaz, Aydın Yılmaz, Okan Baydemir, Orkun Dervişler transferin fiyasko isimleriydi. Eskilerden Serkan Odabaşoğlu geçen seneyi mumla aratırken, Umut Sözen ise bu sezonda kimseyi şaşırtmadı!

Aydın Yılmaz, Zeki Korkmaz, Umut Sözen ve Bekir İrtegün’ün yerine Ümit Yasin, Alparaslan, Erdican, Görkem, Yuısuf Kaan, Kaan Kırcı, Cihat Aktaş’ın bu takımda çok daha fazla forma şansı bulması gerekirdi. Fakat hocalarımız oyuncuların performansına değil isimlere takılı kalarak tercihlerini yaptı!

Zorlu bir ikinci yarı Sakaryaspor’u bekliyor. Liderle aradaki fark 9! Şampiyonluk için işimiz kolay gözükmüyor. Hiç takviye yapmadan bu takımı bozmasak bile bu grupta play-off oynarız. Fakat oyun kalitesini yükseltmek adına takviye şart!    

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzgün Ümitsiz
Üzgün Ümitsiz - 7 ay Önce

Evet, bu takım 30 puan kazanırken yönetim kurulu onların 3'ünü yakıp 27'de bırakmıştır.
Evet, bize hiç faydası olmayan futbolcuların bir kısmı el parasıyla son gün yapılan 18 kişilik toplu transferin zararlarıdır.
Evet, geçen sene hiç faydası olmayan güçsüz birkaç oyuncunun bu seneki kadroda tutulması hata olmuştur.