İnşallah aya gidiyoruz

Allah’ın Rahmeti ve Bereketi Tüm Halkımızın üzerine olsun.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey 2023 manifestosunu yayınladı. İnşallah 2023’te aya gidiyoruz müjdesini verdi. Hayırlı olsun ne kadar güzel ve sevindirici bir haber. Peki, bu haber kamuoyunda ne kadar bir heyecan getirdi derseniz bana göre hiç. Evet, Cumhurbaşkanımızın bu açıklamaları pek inandırıcı olmadı. TV’lerde bu aya gitme konusunu gündemde tutup, kamuoyu yapma gayreti var, ama artık boş vaatler karın doyurmuyor. Her seçim döneminde yerli otomobilimiz yollarda diyerek vaatler verenler bir türlü yerli otomobili üretemeyenler şimdi aya gidecek öylemi. Yerli uçağımız hani göklerdeydi. TV’lerde animasyonlarını günlerce yapmışlardı da projeden öteye geçememişti. Yerli uçak yapamayanlar aya gidecek öylemi. On sekiz senede on altı defa doğalgaz rezervi müjdesi verilmişti. Bu kadar vaatler verildikten sonra aya gideceğiz vaadini duyunca bana yalancı çoban masalı aklıma getirdi. Neydi o masal bir hatırlayalım. Çobanın biri koyunlarını otlatırken çan sıkıntısını atmak için köye koşarak gelir ve imdat koyunlarıma kurtlar saldırdı yardım edin diye bağırarak yardım istemiş. Köylüler inanarak yardıma koşmuşlar ama ortada kurt falan yokmuş. Çoban gülerek sizi kandırdım burada canım sıkıldı bundan dolayı yaptım demiş. Birkaç gün sonra yine aynı oyunu yapan çoban yine köylüyü kandırmış. Köylülerde kanmış tabi. Daha sonra koyunlara gerçekten kurt saldırınca bağırarak yardım istemiş ama köylüler yine çoban bizi kandırıyor diyerek inanmamışlar ama kurtlar koyunları yemiş. Tabi bizim siyasetçilerimiz bizlere yalan konuşmazlar bizi kandırmazlar!!! ama seçim vaatlerini yaparken biraz daha dikkatli ve de yapıla bilir vaatler yapılsa yada verilen vaatler yapılsa iyi olur yoksa yalancı çoban misali kimse size inanmaz.

AKP ve cumhur ittifakı oy kaybetmeye devam ediyor. Bu ittifakı devam ettirmek ve düşen oy oranını arttırmak için seçim yatırımı olarak 2023’te aya gidiyoruz söylemi ile halkın karşısına çıktılar. Bu 2023 seçimleri için yapılan ikinci hamleydi. Halka erişemeyeceği büyük vaatlerde bulunmak. Birinci hamle neydi derseniz birinci hamle yeni anayasa hamlesiydi.

AKP ve cumhur ittifakı anayasayı değiştirmek istediklerini söyleyerek yeni anayasa çalışmaları yaptıklarından bahsetti. Peki, bu gerçekten iyi niyetle yapılan bir çalışma mıydı, maalesef değil. Neden değil derseniz şöyle izah edeyim. AKP ve cumhur ittifakının oy oranı anayasa değişikliği yapmasına yetmiyor. Yani bir anayasa değişikliği yapmak istiyorsanız muhalefet ile oturup ortak bir çalışma yapmak zorundasınız. Başka türlü yeni bir anayasa yapılması mümkün değil. AKP ve cumhur ittifakı muhalefet ile bir araya gelip bu konuları görüşüyorlar mı? hayır görüşmüyorlar. Öyle ise neden anayasayı değiştirmeye gücü yetmediği halde anayasayı değiştirmek istediklerini söylüyorlar. Sebebi belli seçime giderken halka, bakın biz anayasayı değiştirmek istiyoruz bu CHP zihniyeti varya bize anayasa değişikliği yapmamıza izin vermiyor. Bize seçimlerde anayasayı değiştirme gücü verin Türkiye’yi uçuracağız propagandası yapacaklar. Bunun alt yapısını oluşturuyorlar. Hiç biri dürüst değiller. Yapılan hamleler halkın iyiliği için değil iktidarlarını devam ettirme çabalarından başka bir şey değil.

Bunlar siyasi hamleler. İktidar partisi iktidarını devam ettirmek için çeşitli vaatler verecek muhalefette iktidara gelebilmek için vaatler verecek. Burada önemli olan halkın bu rekabetten kazançlı çıkması ve devletin zarar görmemesidir. Halk tutulmayan ve erişemeyeceği vaatlerden bıktı. Hayal kurmaktan hayal ile yaşamaktan usandı. İnsanlar vaat istemiyor. İnsanlar hayat standartlarının yükselmesini istiyor. Onurlu bir hayat onurlu bir yaşam istiyor. Aldığı maaş ile ay sonunu nasıl geçineceğim diye düşünen bir hayat değil bu ay ne kadar yatırım yapabilirim diyebilecekleri bir hayat istiyorlar. Ne demiş atalarımız Laf ile peynir gemisi yürümez.

Allaha emanet olun. Selam ve Dua ile.

YORUM EKLE