Kafa karıştıran mali tablo!

Sakaryaspor Yönetimi olağanüstü genel kurula bir gün kala basın toplantısı düzenleyerek kulübün mali tablosunu açıkladı.

Geçmiş yönetimlerin yaptığı gibi Hüdaverdi Bahadır ve ekibi de kafa karıştıran bir mali tablo sundu ortaya. 44 Milyonla kulübü devraldıklarını belirten Hüdaverdi Bahadır şu an kulübün borcunun 33 Milyon 804 bin TL olduğunu söyledi.

Yönetimin 4 aylık süreçte ödediği rakam 10 Milyon 984 bin TL.

Futbolculara acil ödenmesi gereken para 1 Milyon 200 bin TL.

Sezon sonuna kadar takıma ödenecek rakam 7 Milyon TL.

Bu sezon kurulan takımının maliyeti 9 Milyon olarak açıklandı. Bu rakam hiç inandırıcı gelmiyor. 37 lisanslı futbolcusu bulunan Sakaryaspor’un takım maliyeti nasıl 9 Milyon TL oluyor!

Yapılan 18 transferin maliyeti 9 Milyon ise eyvallah. Fakat bu takımın maliyeti 9 Milyonun çok çok üzerinde…

Transfere engel

dosya yokmuş!

Dünkü toplantıda transfere engel dosya yok denildi. Ancak 1 ay önce Başkan İbrahim Nalbant düzenlediği basın toplantısında Ramazan Sal’ın 500 bin TL’lik transfere engel dosyasının devre arasında ödeneceğini söylemişti. Kısa bir süre önce Tevfik Köse’nin transfere yasaklı dosyasının da geldiği yöneticiler tarafından söylenmişti. 1 aylık süreçte ne değiştide şimdi transfere engel dosya yok deniliyor. Dün bir kez daha görüldü ki; Sakaryaspor’da neyin ne olduğu belli değil! Herkes ayrı telden çalmaya devam ediyor…

Çoğunluk sağlanır mı?

Sakaryaspor’da 4 ay sonra bir kongre daha yapılacak. İbrahim Nalbant ve ekibi 4 aylık süreçte Sakaryaspor’u maalesef iyi yönetemedi. Göreve geldikten sonraki ilk 3 ayda Sakaryaspor’da kaos üzerine kaos yaşandı.

Yeni yönetimin Sakaryaspor’a neler getireceğini hep birlikte göreceğiz. Kongre öncesinde adaylığını açıklayan tek isim Cumhur Genç oldu. Büyük bir sürpriz yaşanmazsa Cumhur Genç Sakaryaspor’un yeni başkanı olacak.

Merakla beklenen üye sayısı 904 olarak açıklandı. Bugünkü kongrenin yapılabilmesi için 453 üyenin kongreye katılım sağlaması gerekiyor. Geçmiş yıllardaki kongrelere baktığımızda bugün bu sayıyı yakalamak bir hayli zor. Kongrenin 13 Kasım’a ertelenmesi kuvvetli ihtimal…

YORUM EKLE

banner22

banner21