Kapanış da açılış da Olimpiyat Stadı'nda

Nerede, nasıl, ne zaman oynanacak diye karalar bağladığımız ve siftah peşinde koştuğumuz bir maçı geride bıraktık. Yeni Sakarya Stadı yine yetişmedi bu sebeple düştük Olimpiyat Stadı’nın çileli yollarına.

Yolları çileli ama çimleri uğurlu geliyor Sakaryaspor'a. Bugsaşspor maçı ile aynı kadro sahada yer aldı ve o maçtan daha güzel bir oyun ortaya koydular.

Peki bu oyun yeterli mi diye sorarsanız maalesef yeterli değil.

Ancak Sakaryaspor burada sadece rakipleri ile mücadele vermiyor maalesef.

Geçtiğimiz sezondan beri yapılan kasti hakem atamaları, art niyetli hakemler ile yani TFF ve MHK ile mücadele veriyor aynı zamanda.

Hacettepespor'u çalıştıran o lisansı nasıl aldığını anlamlandıramadığımız  Türk Futbolunun efsane başkanlarından merhum İlhan Cavcav'ın stres topu Mustafa Kaplan ve ekibinin yaptığı çirkeflikleri Sakarya sınırları içinde yapmalarını da bekleriz.

Keşke camiasına ve bu isme yakışır şekilde bir mücadele örneği koyabilseydi veya bu karakteri en azından o camianın sembol isimlerinden Osman Özdemir'e gösterebilseydi.

Ancak bir laf vardır ya eşek hoş laftan ne anlar diye kendisinin durumu da o hesap.

Gelelim biz oyunumuza yoksa bu olay üzerinden daha hoş olmayan ifadeler kullanmak zorunda kalacağım. İlk 8 dakika 4 tane biri direkten dönen net pozisyonlar verdik.

Daha sonra pozisyonumuz yokken Coşkun 15.dakikada ilk golümüzü kaydetti.

Sonrasında oyuna zaman zaman hakim olduk ama tatminkar olamadık daha sonra malum olaylar yaşandı ve Osman hoca tribüne gönderildi hakem misyonunu tamamlamamış gibi Hacettepe'ye çalışmaya devam etti.

İkinci yarının başında güzel bir organizasyon ile  Beykan'ın ayağından ikinci golü bulduk.

Tam rahatladık fark yaparız derken saçma sapan amatör takımların yemeyeceği bir gol yedik ve ardından saçma bir kırmızı kart ile eksik kaldık.

Ardından son dakikalarda gelen penaltı bizi tribünde yıkarken maçın yıldızı Ercüment Kafkasyalı kalesinde devleşti ve gole izin vermedi.

Sonuç olarak rahat alabileceğimiz maçı stres dolu ve bol aksiyonlu bitirdik sonu güzel oldu ve beklediğimiz Sakaryaspor için kapıyı araladık, siftahı yaptık.

Şunu da belirtmek yerinde olacaktır; karşımızda diri bir Hacettepe takımı vardı.

Ayrıca geçen hafta oynadığımız Bugsaş ve bu haftaki Hacettepe takımları Gençlerbirliği, Osmanlıspor ve Ankaragücü gibi ilini üst seviyede temsil eden takımların pilot takımları ve zor rakipler.

O yüzden alınan her puan önemlidir. 3 puan özgüven demektir ve takıma olumlu yansıyacaktır oyunumuz yavaş yavaş iyileşecektir.

Bu bir geçiş dönemedir ve bu dönemde iyi oyundan ziyade skor ve alınan puanlar önemlidir. Söyleyebileceğim tek şey sabrın sonu selamettir.

YORUM EKLE