Kara leke

2006 yılında “kas spazmı geçiriyor” denildi, 23 Nisan kutlamalarına gitmedi. 2007 yılında 10 Kasım’da Ankara’da otelde kalan Suud kralının ziyarete gitti,  Anıtkabir'e gitmedi. 2008 yılında “gözü iltihaplandı” denildi 19 Mayıs kutlamalarına gitmedi.  2009 yılında domuz gribi bahane edilerek  29 Ekim törenleri , 2011 yılında Van Depremi dolayısıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  balosu, iptal edildi.

2012 yılında Yurt dışı gezisi nedeniyle 10 Kasım törenleri Başbakansız yapıldı. 2012 yılında 30 Ağustos resepsiyonu iptal edildi. 2013 yılında “grip oldu” denildi, 23 Nisan'da Anıtkabir'de ki törene katılmadı. 2013 yılında bir haftalığına ABD gezisinde olduğu için de 19 Mayıs törenlerine katılmadı.

2014 yılında 19 Mayıs kutlamaları, maden faciası nedeniyle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunun kömür ocağında işçilerin mahsur kalması nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.

2015 yılında bir genelge yayımlanarak terör olayları nedeniyle 30 Ağustos Zafer Bayramı iptal edildi.

2016 yılında 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları “terör” gerekçesiyle iptal edildi.

2016 yılında 15 Temmuz'daki Cemaat'in darbe girişiminden kısa bir süre sonrasına denk gelen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık yapılmayacak dedi.

Gecenin 03.00 de camilerden sela verdirenler, kendilerinin de var olma sebebi yüce TBMM’nin 100. yılı nedeniyle camilerden İstiklal Marşı söyletmediler. Milletin kendi kendine organize ettiği saat 21.00’de kutlama törenlerinde de ulusa seslendiler.

PKK'yı tanık TSK'yı sanık yaptıkları dönemde, TBMM genel kurulundaki “açılım” toplantısını özellikle 10 Kasım'a denk getirdiler.

HDP-AKP arasındaki on maddelik Öcalan mutabakat metnini de Dolmabahçe sarayında imzaladılar.

Barzani'nin Amerikan bayraklı Peşmerge’lerini, havai fişekler fırlatarak, halaylar çekerek, lahmacunlar yiyerek, resmi geçit yapar gibi, 29 Ekim’de topraklarımızdan geçirdiler.

Avrupa Birliği anayasına, Türk düşmanı Papa'nın heykelinin önünde, 29 Ekim'de imzaladılar.

23 Nisan’a alternatif, FETÖ’cülerle Türkçe olimpiyatları düzenlediler.

Millet bunları unutacak mı ?

Ergenekon, Balyoz, Şike, Casusluk, ihanet, metal yorgunluğu, Reza Zarrab, Man adası, 4 bakanının rüşvet aklaması, çözüm süreci, Suriye batağı, sığınmacılar, Şivan Perver ve Barzani ile birlikte Kürtçe 'Megri Megri' türküsü söylenmesi, PYD/PKK elebaşı sözde lider Salih Müslim Devlet töreni ile Ankara’da ağırlanması, Habur da teröristleri davul zurna halay eşliğinde karşılanması, Kürdistan  Lideri Barzani ile gurur duyurulması, TSK’ya, FETÖ-CİA operasyonları, Genel Kurmay Başkanı teröristlikten mahkum olması, Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkartılması, ’Resmi tabelalardan T.C. nin kaldırılması, okullarda Andımız yasaklanması, Milliyetçilik ayaklar altına alınması, Türküm diyene ırkçı damgası vurulması, yargının, rüşvet, iltimas ve siyasetle işleyemez, adalet dağıtamaz hale getirilmesi,  Ne Mutlu Türküm Diyene sözünün tabelalardan kaldırılması, Cumhuriyetin tüm ekonomik değerlerini peşkeş çekilmesi, Tügva, Türgev, Ensar, Okçular ve benzeri Vakıflara milyonlarca paranın aktarılması, zengin çocukları, vekil çocukları, yeşil sermaye, tarikat-cemaat mensupları, Güneydoğu ağaları, şeyh, şıh çocukları, aşiret mensuplarının çocuklarının askere gitmemesi için ‘’Bedelli Askerlik Yasası ‘’ çıkartılması, başdanışmanlar ve kurul üyeleri, eski bakan  milletvekilleri ve akrabaları, belediye başkanları, başka kamu kurum ve kuruluşlarından ikinci hatta üçüncü maaşı alması, AKP iktidarının sicilinin kara lekeleri olarak anılacak icraatlarıdır.

İktidarın bu olumsuzlukları düzelterek yeniden milletin gönlünü kazanma fırsatı ve zamanı var. İnşallah bunu değerlendirir diye düşünüyorum.

YORUM EKLE