Kartlar yeniden karılıyor

Sezona sıkıntılı başlayan Sakaryaspor kendi sahasında oynadığı ikinci maçından da galip ayrıldı. 9 maçın 7 tanesini dışarıda oynayıp 17 puanla liderin sadece 4 puan gerisinde yer alan temsilcimiz oynadığı futbolla bizleri mest etti.

İlk yarısı beraber biten maçta girdiğimiz pozisyonları cömertçe harcadık. Kapanmaya gelen rakibimiz karşında bu kadar pozisyon harcamak ve tempoyu düşük seviyede tutmak devre arası bizim aramızda değişiklik anlamına geldi.

Haftalar sonra geçen sene sonunda kaybettiğimiz Osman hocayı yeniden kazandık ve ikinci yarıya nokta müdahaleler ile coşkulu bir futbol ortaya koyarak 2-0'lık net bir skor aldık.

Bahsettiğim gibi temposu düşük ama hakimiyetin bizde olduğu bir ilk yarı izledik. Orta sahamızda yersiz top kayıpları, kanat oyuncularımızın yeteri kadar üçüncü bölgede etkili olamaması değişiklik sinyallerini verdi. Nitekim ikinci yarıya Murat-Fatih değişikliği ile başladık. Baskıyı kursakta gol gelmiyordu. Osman hoca da madem öyle dedi ve bu maç gol kaçıra kaçıra bir hal olan Mahir'in yanına risk alıp Coşkun'u koydu o attı biz kazandık. Daha sonra oyuna giren Ramazan Civelek'te bu takımı zorlayacak bir isim olduğunu bizlere gösterdi.

Asıl değinilmesi gereken ise bana göre basın toplantısı oldu. Camiayı geçen sene birlik beraberlik istiyoruz diyerek kenetleyen Osman hoca haftalardır üstüne oynayanlara mesaj niteliğinde bir basın toplantısı yaptı yanına kaptan Zafer'i alarak. Oyuncularıma güveniyorum mesajı veren Özdemir vefayı da cefayı da biz çekiyoruz der gibiydi. Önemli bir görüntü olduğu kanaatindeyim ileriki haftalar için. Bu galibiyeti Altay maçı ile taçlandırmalıyız. Çünkü bu galibiyet ile ligde kartlar yeniden karılmaya başlandı.

Sonuç olarak Osman Özdemir bizim, bu oyuncular bizim, bu sevda bizim kısacası Sakaryaspor hepimizin ve başka bir Sakaryaspor yok. O yüzden bir olacağız, birlik olacağız bu sezon sonu şampiyon olacağız.

YORUM EKLE