‘Kavşak kullanımında bilinç artmalı’

Bir bayan okurumuz aradı. İsmini vermek istemeyen bayan okurumuz, şehir içinde bulunan dönel kavaklarda trafik kurallarına kimsenin uymamasından yana şikayeti olduğunu belirtti.  Bayan okurumuz önceki gün sabah saatlerinde yaşadığı bir olayı aktardı. Okurumuz kendisinin Çarşamba Pazarına yakın oturduğunu ifade ederek, “Erenler Belediyesi istikametinden, Donatım istikametine doğru aracımla yola çıktım. Adnan Menderes Caddesinde ve Saraybosna Caddesi kesişimin de bulunan kavşağa girdim. Normalde trafik kurallarına göre, kavşak içinde bulunan araçta geçiş üstünlüğü var.

Malum kavşaklarımızda dar. İki araç girdimi, üçüncü araç yol üzerinde kalıyor. Benimde başıma böyle bir durum geldi. Ama, Yenicami istikametinden gelen araçlar yol vermemek için direndi. Önümdeki araç, ben ve yarısı yol üzerinde kalan üçüncü araç yol verilmesini bekledi. Allahtan, kavşağa girişte bulunan tümsek nedeniyle bir otobüs yavaşladı da yolumuza devam ettik. Lütfen, kavşak içindeki aracın geçiş üstünlüğünü kimse unutmasın” dedi

Duble yol üzerinde önlemler artmalı

Yeni yerleşim bölgesine bağlantıyı sağlanan Sabahattin Zaim Bulvarı üzerinde, iki ayrı noktada köprü çalışması yapılıyor, bu çalışmalarla ilgili olarak Korucuk Mahallesinden Hüseyin Bey, bazı uyarılarda bulundu.

Hüseyin Bey akşam saatlerinde bölgede yoğun trafik yaşandığı ve araçların hızlı seyrettiğini ifade ederek, “Yol üzerinde iki noktada köprü çalışması yapılıyor. Çalışmalar geceleri de devam ediyor. Ancak yol üzerinde ve çalışma yapılan bölgelerde yeteri kadar önlem ve uyarı yapılmadığını düşünüyorum. Bana göre bulvara giriş istikametinde, şoförleri uyaran bir levha konulmalı. Ve araçların sürat yapmamaları vurgulanmalı. Aynı zamanda çalışmaların yapıldığı bölgede yol birden tek şeride düşüyor. Ama, bana göre güvenli bir düşüş değil. Bu konuda gerekenin yapılmasını istiyorum” diyerek düşüncelerini aktardı.

YORUM EKLE

banner22

banner21