Kazanma alışkanlığı

Sakaryaspor, ligde K.Maraş engelini kayıpsız atlattı. Rakiplerimizin puan kaybettiği haftada zirve yarışında puan farkını biraz daha indirmiş olduk.

K.Maraş karşısında Sakaryaspor için mükemmel bir futbol oynadı diyemeyiz. Ancak Sakaryaspor’un kazanma alışkanlığını devam ettirmesi umut verici.

Sakaryaspor için zirve yarışında kritik süreç devam ediyor. Bu süreçte istenilen futbolu tam anlamıyla sahaya yansıtamazsak da kazanarak geçmek önemli.

Dünkü maçta özellikle Abdülaziz Solmaz gol yollarında daha becerikli olabilseydi belki biraz daha rahat bir maç izleyebilirdik.

Maçın birçok kırılma anı oldu. 41’de Abdülaziz Solmaz’ın golüyle 1-0 öne geçtik. 44’te yine Abdülaziz ile önemli bir fırsatı değerlendiremedik. Abdülaziz atsa devreye 2-0’la girebilirdik. İlk yarı 1-0’la sona erdi.

İkinci yarıda Berk İsmail Ünsal’ın golünden önce yine futbol şansı yanımızdaydı. Maraş’ın kaçırdığı net golün ardından dönen topla 2’yi bulup rakibin direncini kırarak 3 puanı aldık. Bu da maçın en önemli kırılma anlarından biriydi.

Orta sahada Denis Taşkesen-Serkan Odabaşoğlu ikilisinin formsuzluğu, Okan Baydemir’in kötü performansı oyun kalitesini bu maçta da düşürdü. 

Sakaryaspor’da sezon başından bu yana rakibe çok sayıda pozisyon verme hastalığı devam ediyor. Dün bunu bir kez daha yaşadık. Bu sorunun çözülmesi şart ve bu da devre arası transferiyle olabilecek bir şey.

Sakaryaspor’un şu an iyi futboldan çok galibiyetlere ihtiyacı var. Ve son 8 maçta skorsal anlamda iyi bir istatistik yakaladık. Kazanan her zaman haklıdır! 16’ncı haftanın ardından play-off hattıyla fark 4’e, liderle 9’a düştü. Bu açıdan iyi yoldayız.

YORUM EKLE