Kazanma zamanı geldi

Sakaryaspor, Kırşehir deplasmanından beraberlikle döndü ama rakibinden 3 puan alabilecek karşılaşmaydı. Çünkü artık ekibimiz 3 puanla tanışmanın zamanının geldiğini hatta geçtiğini iyi kavramalı.

Yenemiyorsan yenilmeyeceksin düşüncesinden dolayı Kırşehir’den de beraberlik geldi. Böyle maçlar takımın diriliş maçları olmalı. Tüm zorluklara rağmen eldeki imkanlarla takıma sahip çıkılmaya çalışılıyor ama sporcularda artık takımlarına puanlar kazandırmalı.

Artık kartlar hususunda söylenecek sözler kalmadı. Bunlara rağmen yine aynı nakarat devam ediyor. Kart görmeler sporda var bazı yerlerde iş de görür, ama hayati maçlarda olsun hiç olmayacak yerlerde kart görmeler sporcu acizliği kapsamına girer sporcunun sinirsel sistemi de çelik gibi olmalıdır.

Takımdaki bu tür eksiklikler tüm takıma yansır. Hafta içi rakip için yapılan taktikli çalışmalar boşa gider. Sporcu arkadaşlarının ve teknik adamları da çaresizliğe iter takımı da aciz durumlara düşürür.

Şimdi Sivas Belediyespor gibi puan durumu iyi olan takımı misafir edeceğiz. Taraftarsız maç oynamayı da bu haftadan sonra kurtulacağız. Bu ceza son olsun diyelim asla rakibin güçlü olmasından çekinmeyelim. Yenilmeyecek takım yoktur sen yeter ki kazanma azminde ol kazanmaya inan bu karşılaşma artık 3 puanlık maç olsun.

Rakiplerden bazı takımlar ligin gidişine göre güçlü gözükebilirler. Sakaryaspor her türlü şartlar da başka takımlara benzemez. Çünkü büyük takım imajı ile her zaman rakiplerinin korkulu rüyasıdır. Bu maçtan 3 puanla ayrılırsa bundan sonraki evimizde ki maçlar karnavala döner adeta yine taraftar rekorlarını kırarız. 

YORUM EKLE