Kazanmak önemliydi

Zor da olsa alınan üç puan Sakaryaspor’un moral ve motivasyon kazanmasını sağlayacak. Bundan sonraki karşılaşmasını da evinde oynamasıyla bu avantajdan da faydalanmanın hesaplarına girilecek.

Önemli olan kazanmaktı. O da oldu. İlk yarı içinde Sakaryaspor’un daha üstün oyun oynadığını gördük. Atakları daha çoktu. Muhammet’in ustaca vuruşuyla penaltıdan atılan golle soyunma odasına da moralli giden takım Sakaryaspor oldu

İkinci yarı oyunun başlarında koşan bir takım olan Pazarspor beraberlik golüyle sevindi. Sakaryaspor yine puan mı kaybedecek korkuları içinde Ali Özgün’ün ikinci golüyle takımda da bir dirilme oldu. Zaman zaman kontrataklarla rakip kaleye gidildi. Ama takımı tam rahatlatacak üçüncü gol bir türlü atılamadı.

İstikrarsız gidiş sebebiyle İsmail Ertekin, bazı oyuncularla ideal kadroyu kurmayı çalıştığını gördük. Üç puanlı sistemde maç kazanmalar açılan farkları kapatır. Onun için camia olarak en evvela moralsizliğin önüne geçilmelidir. Öyle de oldu.

Üst üste kazanılacak maçlara girilecek. Kötü gidişata da dur denilebilir. Pazarspor önünde pek beğenilen bir oyun yoktu ama rakibinde maç bitimine kadar direnci vardı. Onlar beraberlik golünü bulamadı. Karşılaşmada sevinen taraf Sakaryaspor oldu.

YORUM EKLE