Kazanmalıydık

Puan durumuna bakıldığında Sakaryaspor bu maçı kazandığında yoluna emin adımlarla devam edecekti. Kendi evindeki avantajın kaçırılması iyi olmadı.

Rakip Turgutluspor maçta istediğini alarak diğer karşılaşmalar için büyük moral kazandı. Maçın ilk başından son düdüğüne kadar büyük mücadele gösterdiler. İki farklı önde oldukları durumda sakatlık numaralarıyla zaman geçirmeyi istediler bunda da başarılı oldular.

İnsan hayatının önemi en başta gelir. Buna söz söylenmez ama bağırmalar, çağırmalar futbolu çığırından çıkarmaya çalışanlara da cezalar verilmelidir. Ne yazık ki bu duruma çare bulunamıyor. Yatan yerden kalkmıyor.

Sakaryaspor için iyiydi diyemeyiz. İlk yarının başlarında ve ikinci yarıda bir gayret vardı. Ama devrenin son bölümünde arka arkaya iki gol bulan Turgutluspor oyuncuları skor avantajını korumayı sonuna kadar başardılar. Sonuçta ibre de onların yanına döndü ve üç puanı kazanan taraf oldular.

Hakemlere gelince. Sakaryaspor’un bir golünü yedi yuttu. Gol geçerli olsa Sakaryaspor devre arasına daha değişik moralle girecekti. Abdülaziz’in golü sonrasında rakibi bozacak ikinci golde gelmeyince yenilgi kaçınılmaz oldu.

Kanatlardan güzel ortalar yapılamadı. İsabetli şutlar atılamadı. Ne ilgisi var diyenler çıkabilir ama bundan evvelki Karabükspor maçı öncesi kartlardan uzak durun uyarısı yaptık. Ama Azad buna uymadı. Orta alanın aranılan oyuncusuydu. Öyle bir maçta cezalı duruma düşmemeliydi, yazık oldu. İstikrarlı gidiş olmadı. Böyle maçlar üçer puanla tamamlanmalı yoksa hedefe gidilmesi kolay olmaz.

YORUM EKLE