Keseden yiyoruz

Sakaryaspor, Tarsus deplasmanından beraberlik çıkardı ama zamana ihtiyaç var derken puanları kaçırıyoruz. Erken gol bulundu ancak sonuç olarak netice korunamadı.

Bir sayı farklı skoru korumanın en büyük derdi atılabilecek perçin bir goldür. Bu sağlanabilirse takımlar galibiyete ulaşmış olabilirler. Ama böyle skoru koruma telaşı oyun düzenini bozar, puanların kaçmasına da sebep olur.

Öne geçildi ama rakibin kaçırdığı birde penaltı var. Oğuz yine klasını konuşturarak golü önledi. Rakibin attığı beraberlik golünü de hesaba kattığımızda matematiğin içinden Sakaryaspor’a mağlubiyet çıkar.

Eyüpspor önünde ters skor vardı. Beraberlik golü atıldı. Son 10 dakikada rakibin bir eksikle oynamasından yararlanılamadı. Beraberlikle oyun tamamlandı. Şimdi bu deplasmandan da aynı sonuç çıktı. Yine de ümitsizliğe düşülmesin. Deplasmandan alınan beraberlikte küçümsenmesin.

Transferlerde hızlı hareketler oldu. Ama sonradan takıma katılmalarla alışma sorununa çareler şu ana kadar bulunamadı. Bu sorun sadece Sakaryaspor’da değil. Süper Lig kulüpleri de aynı sorunlardan dert çekiyor.

Sakaryaspor en başta kendi evinde üç puanlarla maçlarını oynamalı. Büyük ümitlerle açılan sezon oldu. Bu şehir futbolda öyle hale geldi ki play-off oynamaya bile tahammül edilemez duruma gelindi. Onun için sporcularımızın en kısa sürede adaptasyon sorunlarının çözülmesi gerekiyor.

Karamsarlığa düşmeden, moral motivasyonları yüksek tutmalı. Takım oyununun sahaya yansıtmalıyız. Rakiplerin puan farkına müsaade edilmemelidir. Her türlü imkanlar sunulan bir Sakaryaspor var. Sporcularımızda bunun bilincinde olmalılar. Keseden yeme savaşını bitirmeliler. Atı alanda Üsküdar’a gitmesin.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzgün Ümitsiz
Üzgün Ümitsiz - 2 hafta Önce

Son iki maç videoda seyredildiğinde görünen savunma zayflığı korkutucu boyutta. Her iki maçta da rakip takım oyuncuları Sakaryaspor'un orta sahasını ve savunmasını hiç zorlanmadan, hiç dirençle karşılaşmadan geçtiler, hem de defalarca. Dörtlü savunma bölgesinde geçen seneki kadrodan 3 oyuncusu olan takımın bu durumda olması kötü haber. Yaşlı orta sahanın ileri top taşıyamamasına ise hiç değinmiyoruz bugün. Hele önce takımın kolay gol yemesine bir çare bulunsun, gol atmayı ondan sonra düşüneceğiz.