Kocaali için mutlu gün

Yarın Sakarya’nın Kocaali ilçesinde yeni bir başlangıç var.

İlçe için, bölge için, Ülke için yepyeni bir adım.

SUBÜ Denizcilik Meslek Yüksek Okulu resmen kapılarını açıyor ve eğitime başlıyor. 

Bu uğurda fedakârlık yapanların listesi çok uzun; kumbarasında ki tüm birikimlerini okula bağışlayan 10 yaşında bir Kaymakam kızı, kapı kapı dolaşıp fındık toplayan kelli felli adamlar, köyün futbol sahasını okula bağışlayan Alandereli insan severler, Belediyenin tüm borçlarını silip, kullanamayacakları bir arsayı devralan Kahraman bir Kaymakam, alacaklarının yarısını kabul edip diğer yarısını feda eden bir müteahhit, arsasını satıp gelirini okula bağışlayan bir insan sever, kapısına 17 yıl boyunca gidip gelen dernek üyelerine her yıl katlanıp yardım veren Kocaali’nin değerli insanları, okulun açılması için her türlü fedakarlığı yapan bir Rektör, çocuklar için ben varım diyen bir Vali, benim kaprislerime rağmen elinden geleni yapan Millet Vekilleri, sahibi olduğum gazetede işleri olmadığı halde okul için yazıp, çizen telefon edip destek isteyen köşe yazarları, yöneticiler, Kocaali’ne hiç ayak basmadıkları halde eğitim için ise bizde varız diyen yakın arkadaşlarım, tanıdığım insanlar, İstanbul Deniz Ticaret Odası, Kosder ve üyeleri, dergi için yazı yazan, bilgi veren onlarca insan, yıllarca Üniversite Kurmak için dernekte çalışan, vaktini parasını harcayan isimsiz kahramanlar ve unuttuğum insanlar, kurumlar…

Okulun açılması kararı verildikten sonra müdür tayin edilen Doç. Dr. Nuri Akkaş ve genç dinamik ekibi gece gündüz çalışarak yapılması mümkün görünmeyen her şeyin üstesinden gelerek okulu 2020-2021 eğitim yılına yetiştirdiler. 

Yarın bu ortak çalışmaların ürünü olan okul açılış töreni için hepinizi Caferi’ye TOKI sitesinde ki okul binasına davet ediyor. Saat 14.00’de başlayacak olan tören için hepiniz davetlisiniz. 

Son zamanlarda hep olumsuz haberlerle adından söz ettiren Kocaali için bu açılış yeni ve mutlu günlerin başlangıcı olur ümidindeyim. İlçenin bugüne kadar gizli kalmış güzellikleri ve misafirperver insanlarının keşfedilmesinin zamanıdır. Yolumuz açık olsun. 

Bugün dizi yazımı bekleyen arkadaşlar kusura bakmasın. Denizcilik benim için çok önemli bir konu ve Denizcilikle ilgili bir yüksek okulunun benim ilçemde açılıyor olması en mutlu günlerimi yaşatıyor bana. Sizler birkaç gün sabredin ben bu dakikaların tadını çıkarayım.

Sağlıcakla kalın.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan Ulusinan
Sinan Ulusinan - 3 hafta Önce

Turancığım, bu konuda emeğin çok var. Hatta en büyük pay sende diyebiliriz... Teşekkür ederiz...

Ergül sönmez
Ergül sönmez - 3 hafta Önce

Yolunuz açık olsun inşAllah uğrunda sarfettiğiniz güzel parlak fikirlerinizin ne kadar değerli olduğunu o okulda okuyan evlatlarımız istikbale kavuştuklarında sizleri anacaklardır ve CANADALI marka olacaktır sizler sebep oldunuz emeğinize yüreğinize sağlık gönülden selamlar

Nurdoğan Cengiz
Nurdoğan Cengiz - 3 hafta Önce

Bir Sakarya kocaali CAFERİYE köylüsü halkından birey olarak Bu eğitim ilim bilim yuvasını bölgemize bahşeden bir çakıl taşı kadar emeği olan herkese çok teşekkür ederim. Hürmet ve saygılarımla. Hayırlara vesile olmasını dilerim.

Mehmet çatalbaş
Mehmet çatalbaş - 3 hafta Önce

Hayırlı olsun kocaaliye

mesut Ramazanoğlu herkesi kutlarım. ilçemize hayırlı olsun
mesut Ramazanoğlu herkesi kutlarım. ilçemize hayırlı olsun - 3 hafta Önce

kutlarım. ilçemize hayırlı olsun

Zafer Bayrak
Zafer Bayrak - 3 hafta Önce

Turan Bey,
Mütevazi ve alçakgönüllü kişiliğiniz ile zaten Kocaalimizin gönüllerinde yer edindi iz.Emegi bol insan var,hakkı teslim etmek gerek o da sizsiniz.

Salih Eyibil
Salih Eyibil - 3 hafta Önce

teşekkür ler Turan Kalfa teşekkür ler syn.valim teşekkür ler Kaymakam bey teşekkür ler syn.vekillerim.Tesekkurler Kocaali halkı hayırlı uğurlu olsun memleketimize

Necmi YÜRÜKÇÜ
Necmi YÜRÜKÇÜ - 3 hafta Önce

İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM