KONGRE HESAPLARI BAŞLADI

Sakaryaspor'un en önemli ihtiyacının bir olağanüstü genel kurul olduğunu ifade etmiştim.
Nitekim Cevat Ekşi başkanlığındaki yönetim kurulu genel kurul kararını aldı.

İlk oturumu 16 Haziran Pazar günü saat 14.00’te Rüstemler Tesisleri’nde yapılacak.
İlk oturumda çoğunluk sağlanamadığı takdirde kongre 23 Haziran Pazar günü saat 14.00’te gerçekleşecek.

Geçtiğimiz günlerde de görevi devraldıkları kongre'de yönetimin Gürses ekibi içinden kopması ve oluşumundan başlayıp sezon öncesi ve sezon içindeki en aktif ismi olması ile dikkat çeken adeta yönetimi ve takımı yönlendiren Başkanvekili Cumhur Genç genel kurul öncesi bir toplantı yapılacağını ve şeffaflık vurgusu ile göreve gelen Sakaryaspor 2018-2019 model yönetim kurulunun Sakaryaspor'un borcunu açıklayacağını duyurdu.

Geçen sezon İsmail Gürses döneminden kalan 3.5 Milyon TL’lik borcun üzerine bu sezon 1.5 Milyon TL maç başı borcu olduğunu ve 5 sene evvel Selahattin Aydın döneminde Orhan Kocabıyık ve Zeki Toçoğlu önderliğinde sıfırlanan borcun 5 Milyon TL civarında olduğunu açıkladı.

İnsan kendi ticaretinde bu kadar kolay gözden çıkaramadığı meblağları nasıl oluyordu spor kulüplerinde böyle rahat rahat harcayabiliyor diye sormak geliyor aklıma mesela ama suç sistemde olunca insanoğlu bu şekilde davranabiliyor.
Türk Futbolu'nda bir bir köklü şehir takımları yok olurken yeni yeni kolej takımları da türemeye devam ediyor maalesef.

Biz gelelim konumuza şahsi kanaatim Sakaryaspor'da son yıllarda elini ayağını çekmiş küskün yöneticiler ve yeni yüzler aktif olmalı artık son dönemde yıpranan ve matruşka özelliği gösteren mitoz bölünme şeklinde türeyen Sakaryaspor Yönetim Kurulları değil genç,dinamik ve bunun yanında spor camiasına ve en önemlisi TFF'ye sirayet edebilecek tecrübe ve hareket alanına sahip kurullar oluşturmak zorundayız.

Şu da bir başka gerçek ki geçen genel kurul'da yapılan tüzük değişikliği ile Sakaryaspor halka açıldı ve beklenen sayının altında da olsa katılım sonucu delege sayısı 2 katına yakın arttı ve yeni delegeler üzerinde Başkanvekili Cumhur Genç'in ağırlığı bir hayli fazla şayet kendisi aday olursa rahat bir secim geçireceği düşüncesi bende hasıl olmuştur. Bu düşüncem gerçekleşir mi göreceğiz ama ben Cumhur Genç'in başkan adayı olacağını pek zannetmiyorum.

Son olarak genel kurulun Sakaryaspor'un geleceği adına 2 anahtarı olduğunu ve bu 2 anahtarın açacağı kapıların güneşli günlere açılan kapılar olması için elzem olduğunu düşünüyorum.

1-Kongre'de Cumhur Genç'i alan kongreyi alır ancak şartlar ne olursa olsun yıpranmış değil dinlenmiş,güçlenmiş ve taze beyinlerle harmanlanmış bir yönetim kurulu olmalı.

2-Siyasi destekleri Sakarya'nın sınırları içinde kalmamalı Türkiye standartları ile uyuşmalı ve aynı çizgide olmalı.

En büyük temennim kongre hesapları doğru yapılsın artık kaybeden değil kazanan bir Sakaryaspor olsun. En geç 23 Haziran'da İstanbul nasıl sandığa gidecek ise biz Sakaryaspor Kongre Üyeleri de sandık başında olacağız. Sakaryaspor kongre'de teklerse dışarda tökezler. Şehir olarak böyle bir tahammülümüz kalmadı. Kenetlen Sakarya başka Sakaryaspor yok.

YORUM EKLE