Kongrenin ardından

Sakaryaspor kongre sürecini güzel denilecek şekil tamamladı. Cumhur Genç’in tek liste olarak girdiği kongrede Sakaryaspor tarihinde de görülmemiş olay yaşandı.

Kongrenin üye sayısının çok olması nedeniyle daha sonra ki kongrede listenin onaylanması düşünülüyordu. Ama üyeler son sözü söyleyerek ilk kongrede listesine onay vererek Sakaryaspor yönetimini oluşturmuş oldular.

Sakaryaspor’un kuruluşundan bu günlere kadar kongreleri izleyen biri olarak böyle arzu edilen durumu gerçekleşmesi de Sakaryaspor’un ne kadar büyük kulüp olduğu ortaya çıkmış oldu. Önemli olanda istenilen listenin hem de tasdik edilmesi yeni yönetimi de daha çok çalışmalara sevk edecek.

Sakaryaspor futbol takımın da son iki karşılaşmada düzene girmesiyle yeni yönetiminde destekleriyle layık olunacak yere adım adım gidilecektir. Her türlü şartlar da daha evvel ki yönetiminde gayretleri oldu. Gönüller isterdi ki daha anlaşmalı koordineli çalışmalar yapmalarıydı. Şimdi her durum gibi zamanla daha iyi çalışmalara imzalar atılacaktır.

Konuşmalardan da anlaşıldığı gibi tüm merak edilen konuda Sakaryaspor’un gerçek borcunun ne olduğudur? Daha şeffaf şekilde açıklamalar yapılmalıdır. Yeni yönetim bunu Sakaryaspor sevenlerine anlayacak şekilde izah etmesinden geçecektir.

Sakaryaspor’un gelirler hanesi çoğaltılmalıdır. Artık taraftar stada koşar şekilde gelmelidir. Biletli gişelerle takıma yardım sağlanmalı Sakaryaspor ürünlerine de ilgi göstererek takıma yardımcı olunmalıdır. Sanayi kentiyiz deniyor, eski başkanlardan Bülent Yılmaz’da her kongrede güzel fikirler ortaya atıyor, onun için Sakaryaspor için iş yerlerine kapılar çalınmalı, bu topraklar da ticaret yapanların yardımlarından faydanılmalıdır.

YORUM EKLE