Kongreye doğru

11 Temmuz’da İbrahim Nalbant başkanlığında seçilen yönetim, transferi açmasına rağmen yeşil-siyahlı kulüpte 4 ay kalabildi! 

Kulüpte yaşanan çok başlılık, kaos dolu günler ve sahadaki başarısızlığın ardından İbrahim Nalbant istifasını verdi. Nalbant’ın ardından başkanlığa vekalet eden Hüdaverdi Bahadır ve ekibi yeni kongre tarihini 6 Kasım olarak açıkladı. Çoğunluk sağlanmazsa kongrenin ikinci toplantısı 13 Kasım’da gerçekleşecek.

Kongreye kısa bir zaman kala Sakaryaspor’da ilk adaylık açıklaması Cumhur Genç’ten geldi. Bir önceki seçimde yaşanan olaylar nedeniyle Cumhur Genç adaylıktan çekilmişti. Ve Cumhur Genç 4 ay aradan sonra başkanlığa talip olduğunu bir kez daha kamuoyuna duyurdu. 

Cumhur Genç’in yanı sıra resmi olarak adaylığını açıklamasa da Hüdaverdi Bahadır Sakaryaspor’da göreve devam etmek için çalışmalar yapıyor. Hüdaverdi Bahadır’ın başkanlığı istediği açık açık görülüyor. Adaylık konusunda renk vermese de yaptığı hamleler kongreye katılacağı yönünde. Bekleyip göreceğiz…

Yıllardır Sakaryaspor’un güçlü ve camia olarak birlikte hareket edecek yönetime ihtiyacı olduğunu söylüyoruz. Gelen yönetimlerden Sakaryaspor’un geleceği adına projeler üretmesini yeşil-siyahlı kulübün kendi ayakları üzerinde durabilecek bir yapıya kavuşturulması gerektiğini konuşuyoruz. Ancak yıllardır değişen bir şey yok. Aynı tas aynı hamam!

Cumhur Genç Sakaryaspor’da 3 dönem yöneticilik yapmış biri. Sakaryaspor’da ki işleyişin nasıl olduğunu çok iyi biliyor. Özellikle maddi anlamda ekibiyle birlikte tek başına Sakaryaspor’u yönetmesi çok zor. Yapılacak olan bütçe 2 ila 3 Milyon arasında olacaktır. Bu bütçede Sakaryaspor’u anca devre arasına kadar taşır. Çünkü; Cumhur Genç ve ekibi aynı sorunları geçen sene yaşadı. Şehirden gelecek destek, belediyeden gelecek destek ortada. Bu saatten sonra Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ne kadar olur onu da kestirmek çok zor! Sadece Cumhur Genç değil, Hüdaverdi Bahadır’da göreve gelse bu tablo değişmez. 

Bu ortamda yapılması gereken tek bir gerçek var. Güçleri birleştirmek! Eğer Sakaryaspor’a gerçekten hizmet etmek istiyorsanız, sen-ben kavgalarını bir kenara bırakılarak birlikte hareket etmek şehrin takımına fayda sağlayacaktır.  

Aksi halde kim gelirse gelsin bu kafayla Sakaryaspor sürünmeye devam eder. Bu iş 2 Milyonluk bütçeyle, proje üretmeden, futbolcu yetiştirmeden olmaz. Yıllardır da olmuyor zaten…

YORUM EKLE
YORUMLAR
NErim ir
NErim ir - 9 ay Önce

Sağlıklı güzel bir yazı