Koronadan tehlikeli olanlar 


Öncelikle, evinde iki doktor ile yaşayan biri olarak, korona ile ilgili verilen kusursuz mücadele için, başta bakanımız sayın Fahrettin Koca’ya ve ablam abim olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına, çok teşekkür ediyorum. Ne yazık ki, korona virüs yüzünden, can kayıplarımız var. Umut ediyor, dua ediyor ve rabbime yalvarıyorum ki; başka tek bir can kaybı olmadan, bu korona imtihanından da, yüz akı ile çıkalım. Sağlık bakanlığı, korona virüsü ile ilgili, muazzam bir şekilde, gereken tedbirleri aldı, alıyor, önümüzdeki zamanlarda da, yeni tedbirler almaya devam edecek. 
Bakanlık bu şekilde çalışıyor iken, bize de iş düşüyor. durum ciddi mi? Hem de çok ciddi. Paniğe gerek var mı? evet, belki paniğe gerek yok. Ancak korona virüsü tehlike devam ediyor ise, ki; tehlike hala devam ediyor, o zaman tedbirler alınmak zorunda. O elleri saat başı yıkamak, o evleri daha temiz tutmak ve hastalık, ölüm gibi önemli sebep olmadığı sürece, o evlerden çıkmamak zorundayız. sonrasında da, Allah kerim. eğer bütün tedbirlere rağmen, bu korona virüsü, sende, bende ya da içimizden birinde çıktığı vakit ise, ‘’Allah’ın taktiri’’ deyip, gereken her şeyi yaparak, hayat mücadelesine devam edeceğiz. 
Her ne kadar bugün, her birimizin aklında, temizlik, el yıkama, kolonya ve ölüm korkusu olsa da, her olayda olduğu gibi, korona virüsü geçtiği saniyede, bütün bunlar unutulup gidecek. Belki kolonya kullanmak, el yıkamak gibi şeyler unutulacak ama, Korona’nın geçtiği gün, dünya, eski dünya olmayacak. Çünkü bu virüs, bütün dünya için, yapılmış bir 15 temmuz, bir darbe girişimidir. Hadi, nasıl 15 temmuz sürecinde, meydanlarda demokrasi nöbetleri tutup, dünyaya örnek olduğu isek, bu süreçte de, evde sağlık nöbeti tutup, Türkiye milleti olarak, örnek olmaya devam edelim. 
Evet, çok iyi biliyoruz ki; bu virüs, günün birinde dünyayı terk edip gidecek. Peki ya, Korona’dan daha tehlikeli olanlar? mesela bu virüsü fırsat bilip, temizlik ürünlerine, maskeye ve hatta makarnaya dahi, yüzde bin zam yapan zihniyet, bu ülke için, Korona’dan bin kat daha tehlikeli. Umre ya da yurt dışından gelenler karantinaya alınır iken, buna itiraz eden, karantinaya girmek istemeyerek, benim polisime tüküren insanlar, Korona’dan daha tehlikeli. Çok zor ve çok kritik günler yaşıyoruz. bugünlerde bile, korona üstünden siyaset yapanlar var. Virüsü bahane edip, ‘’Türkiye, İMF’den borç alsın’’ diyenler, ‘’sağlık çalışanları da, izin alsın’’ deyip, bu mücadelenin başkahramanı olan, sağlık personelinin direncini kırmak isteyen, bu ülkede nefes alan, ama bu ülkeye ait olmayan, bir takım doktor grupları var. ve bunlar, Korona’dan, çok ama çok tehlikeli. 
Evet, evde kal Türkiye!!! Ancak evde kalırken, daha önce doktora, hemşireye, sağlık memuruna, hastanedeki temizlik görevlisine, sekretere uyguladığın şiddet için, bin pişmanlık duy! evde kalırken, eğer kalemin de iyiyse, ülkeyi kaosa götürmek isteyen, sosyal medya terörü ile mücadele et! Ve evde kalırken, kainatın sahibine sığınıp, bolca dua et! ya da ne yaparsan yap, ama evde kal Türkiye!
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ekrem varan
ekrem varan - 1 hafta Önce

hayallern gercek olur inşaAllah

Bilal  Kocaoğlu
Bilal Kocaoğlu - 1 hafta Önce

Çok güzel bir anlatım temenniederim genç nesil bu musibetten ders alırda istikametini düzeltir.Amin.

Ziver başak
Ziver başak - 1 hafta Önce

Güzel yazmışsın yolun açık olsun
Selamlar

Melahat Balkaya....
Melahat Balkaya.... - 1 hafta Önce

Tebrik ederim Ömerciğim eline emeğine sağlık fikirlerini Aynen katılıyorum

Zühtü Vayni
Zühtü Vayni - 1 hafta Önce

Kalemine yüreğine sağlık Ömer kardeşim Devletimizin yanındayız. Geleceğimiz için evdeyiz.

Melahat Karamercan
Melahat Karamercan - 6 gün Önce

Yüreğine sağlık genç kardeşim. Çok güzel özetlemişsin. Basaŕilar dilerim

Yusuf baran
Yusuf baran - 6 gün Önce

EyvAllah Ömer kardeşim
Bahtın açık ömrün bereketli olsun

ahmet selim Aksoy
ahmet selim Aksoy - 6 gün Önce

Bugünlerde milletçe elele verip bu beladan kurtulmamız için elimizden ne geliyorsa yapmsmız lazım yorum çok güzel olmuş tebrik ederim.


banner22

banner21