1 ayda 45 bin vaka çıktı: Sakaryalı durmuyor!

Sakarya'da insan hareketliliği bir türlü önlenemiyor. Vaka sayıları her gün rekorlar kırarken, yüzlerce kişi cadde ve sokaklarda zorunlu olmadığı halde dolaşıyor

1 ayda 45 bin vaka çıktı: Sakaryalı durmuyor!

SAKARYAYENİHABER.COM-AZİM ÇELİK


SALGIN BOYUT DEĞİŞTİRDİ
Koronavirüs tehlikesi, Türkiye'de her geçen gün korkunç tablolar ortaya koyuyor. Salgın ilimizde de kısa sürede korkutucu noktalara ulaştı. Kent genelinde son günlerde tüm vatandaşlarımızın konuştuğu ortak konu, virüs sebebiyle kaybedilen aile yakınları ve dostlar. Korona tedavisinin yapıldığı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SEAH), Yenikent Devlet Hastanesi ve Eski Kadın Doğum Hastanesi'nde yoğun bakım ve normal servis yatağı kalmadı. Hastalıkla amansız bir mücadelenin verildiği 3 korona hastanesinde acı manzaralar var. 
1 AYDA 45 BİNE YAKIN VAKA
Alınan bilgiye göre Sakarya'da sadece Kasım ayında 45 bine yakın vaka tepsit edildi. Günlük vaka sayıları haftalar önce 30'lardayken şu anda 2 bin sınırına dayandı. Günlük vefat oranları ise ortalama 20'lerdeyken son günlerde 55'in üzerine çıkarak rekor kırdı. Sağlık personelinin ve şehirdeki yetkililerin gücü, siren seslerinin susmadığı her geçen gün tükeniyor. Vatandaşlar ise hala zorunlu olmadıkları halde şehrin işlek cadde ve sokaklarında dolaşıyor. Durum böyle giderse sağlık sistemi çökme noktasına gelecek ve acil vakalara hastanede yer bulunamayacak. Yetkililer her gün çağrı yapıyor: Lütfen evden çıkmayın!

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 09:58
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sultan taskan
Sultan taskan - 2 ay Önce

20 yas alti ve calismayan insanlara yasak gelmeli genel cozum olur..