15 gün geçti... Vişne ve Egemen Sokak'ta kaç vaka var?

Adapazarı'nda 15 gün önce karantinaya alınan Vişne ve Egemen Sokak'ta toplam 8 koronavirüs vakasının olduğu ve karantinanın yarın son bulabileceği öğrenildi

15 gün geçti... Vişne ve Egemen Sokak'ta kaç vaka var?

sakaryayenihaber.com-
Azim ÇELİK'in haberi

13 NİSAN'DA KAPANDI
Adapazarı Şeker Mahallesi'nde bulunan Vişne ve Egemen Sokak, 13 Nisan'da karantinaya alınmıştı. Adapazarı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, sokakta koronavirüs vakaları çoğalınca giriş-çıkışların kapatılması yönünde karar almıştı.
HAYAT DURDU
Birbirine sınır olan iki sokakta 15 gündür hayat durmuş vaziyette. Bölgede yaşayan 64 hanede yaşayan 219 kişi karar alındığı günden bu yana evinden çıkmıyor. Vatandaşların gıda ve diğer ihtiyaçları ise Adapazarı Belediyesi'ninin Vefa Sosyal Destek gruplarınca karşılanıyor.
KAÇ VAKA VAR
Herkesin merak ettiği soru ise belirtilen iki sokakta kaç koronavirüs vakasının bulunduğu sorusu. Alınan bilgiye göre belirtilen iki sokakta toplamda 8 Kovid-19 vakası bulunuyor. Bu vakalardan 4'ünün Vişne, 4'ünün de Egemen Sokak'ta olduğu belirtiliyor.
29 NİSAN İHTİMALİ
Adapazarı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun bugün iki sokak için yeniden toplanacağı ve karantinanın 29 Nisan'da son bulması için için görüşeceği belirtildi. Uygulanan bu karantinaların, son vakanın tespit edildiği günden başlayıp 14 gün sürdüğü belirtildi. İki sokağın kapatılmasının üzerinden 15 gün geçti. Bu hesaba göre bölgedeki son vakanın karantina kararından 2 gün sonra tespit edildiği anlaşılıyor.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 00:31
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Köylü Kesim
Köylü Kesim - 6 ay Önce

Bisiklet Ramazan bulaştırmıştır kesin :-)))

SIRADAKİ HABER