2 günde 26 kişiye maske cezası! 

Sakarya şehir merkezinde iki günde yapılan maske denetimlerinde 26 kişiye para cezası kesildiği açıklandı 

2 günde 26 kişiye maske cezası! 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Sakarya’da 14 Mayıs günü sokağa çıkarken maske takma zorunluluğu getirilmişti. 
İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerde geçtiğimiz hafta getirilen yasak sonrası İçişleri Bakanlığı pazartesi gününden itibaren yasağa uymayanlara 900 lira ceza kesileceğini açıklamıştı. 
Sakarya Valiliği’nden yapılan açıklamada 2 günde kolluk kuvvetlerinin yaptığı denetimlerde 26 kişiye toplam 23 bin 400 lira para cezası kesildiği açıklandı. 

VALİLİK AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE: 


Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan korona virüsün normalleşme süreci içerisinde de yayılmasını engellemek adına hem ülkemiz genelinde hem de ilimiz özelinde çeşitli kararlar alınmış olup, alınmaya da devam edilmektedir.

Bu kapsamda toplum sağlığı ile kamu düzenini korumak ve salgının daha fazla yayılmasını önlemek adına 22 Haziran Pazartesi günü itibariyle maske kullanım kurallarına aykırı hareket edenlere ülke genelinde uygulama birliği olacak şekilde Valiliğimizce de Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi uyarınca 900 TL idari para cezası uygulanmaya başlanmıştır.

Buna göre her alanda maske takmanın zorunluluk haline geldiği ilimizde 22 Haziran-24 Haziran tarihleri arasında kolluk kuvvetlerimizce yapılan denetimlerde yasağı ihlal eden toplam 26 kişiye 23 bin 400 TL idari para cezası kesilmiştir.

Salgınla mücadelede tüm dünyaya örnek olacak şekilde vatandaşlarımızın Maske-Sosyal Mesafe-Hijyen konularında duyarlı bir şekilde hareket etmeleri, maskesiz sokağa çıkmamaları ve maskeyi ağzı ve burnu kapatacak şekilde her alanda takmaları büyük önem arz etmektedir.

Güvenlik güçlerimizce yapılan denetimlerde maske konusunda gerekli hassasiyeti göstermeyen ve yasağa aykırı davranan kişiler hakkında bundan sonra da cezai işlemler uygulanmaya devam edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


                    
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 20:07
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nergis Yalibuk
Nergis Yalibuk - 7 ay Önce

Az bile kesilen ceza onlarca insan var maskesiz gezen durumu ciddiye almayanlar nasıl vebal ödeyecekler Allah havale ediyorum.

Selim
Selim - 7 ay Önce

Bizim dükkanın önünde 10 dakikada daha fazla maskesiz geçiyor